Otokar’ın notu 9,32’ye yükseltildi

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş’nin kurumsal yönetim notu 9,32’ye yükseltildi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Otokar’dan yapılan açıklamaya göre, şirketin geçen yıl 9,28 olan kurumsal yönetim derecelendirme notu bu yıl 9,32’ye yükseltildi. 

Sermaye Piyasası Kurulunun yayınladığı Kurumsal Yönetim İlkeleri temel alınarak Saha Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme A.Ş. tarafından yapılan değerlendirme 10 üzerinden gerçekleştiriliyor.

Açıklamada, Mart 2016 itibarıyla açıklanan notun geçen yıla göre artışında, şirketin kurumsal yönetim ilkelerine verdiği önem, bunu sürekli olarak yürütmekteki istekliliği ve bu doğrultuda bir önceki döneme göre gerçekleştirdiği iyileştirmelerin etkili olduğu belirtildi.

'Büyük memnuniyet duyuyoruz'

Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, kurumsal yönetim notuna ilişkin değerlendirmesinde, Otokar’ın ortakları ve yatırımcılarının kazançlarını artırmayı hedefleyen bir şirket olduğunu, bunu da ortaklarına, yatırımcılarına ve hissedarlarına karşı sorumluluklarını yerine getirerek başardıklarını vurguladı.

Görgüç, şirketin İMKB Kurumsal Yönetim Endeksini oluşturan öncü şirketlerden biri olduğunu hatırlatarak, "Otokar olarak birçok alanda olduğu gibi bu alanda da öncülük etmekten ve sürdürülebilir bir başarıya imza atmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz" dedi.