20 °C

"Avea Arabam" park yerini hatırlatacak

İndirmesi ve kullanması tamamen ücretsiz olan "Avea Arabam" uygulaması, kendi sınıfında operatör bazlı ilk olma özelliğini taşıyor.

"Avea Arabam" park yerini hatırlatacak

Avea, GSM, iBeacon ve GPS özelliklerini bir araya getirerek aracın park edildiği yerin kolayca bulunmasını sağlayan ücretsiz "Avea Arabam" uygulamasını kullanıcıların beğenisine sundu. 

Avea'dan yapılan açıklamaya göre şirketin GSM, iBeacon ve GPS teknolojilerini bir araya getirerek park edilen araçların yerinin bulunmasını sağlayan "Avea Arabam" uygulaması hizmete girdi. 

İndirmesi ve kullanması tamamen ücretsiz olan uygulama, kendi sınıfında operatör bazlı ilk olma özelliğini taşıyor. 

Avea Arabam uygulaması araç sahiplerinin araçlarını park ettikleri yeri işaretlemelerini, araçlarına olan uzaklıklarını görmelerini ve araçlarına ulaşabilecekleri en uygun rotayı çizmelerini sağlıyor. 

Avea Arabam uygulaması, Android ve iOS işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlara ücretsiz olarak yüklenerek kullanılabiliyor. Detaylı bilgi http://avea.co/arabam adresinde yer alıyor. 

Açıklamada yer alan bilgilere göre "Avea Arabam" uygulaması ile şunlar yapılabiliyor: 

"Park yeri bulunulan konuma göre kaydedilebiliyor ve park yeriyle ilgili notlar alınabiliyor (Kat 2, Yeşil Otopark, B 73 gibi). Bulunulan konumdan park yerine rota çizilebiliyor ve pusula sayesinde aracın bulunduğu yön görüntülenebiliyor. iBeacon teknolojisiyle çalışan Aracımı Bul Kiti ile radar ekranından araca ne kadar yaklaşıldığı takip edilebiliyor. Aracın park edildiği konum işaretlenmezse, Aracımı Bul Kiti ile park yeri otomatik olarak kaydedilebiliyor. Aracımı Bul Kiti sayesinde aracın park yeri aranırken yaklaştıkça veya uzaklaştıkça radardan takip yapılabiliyor ve istendiği takdirde sesli bildirimler alınabiliyor. Avea Arabam uygulamasına yakında en yakın otopark ve benzin istasyonunu bulma, yakıt takibi, kasko ve poliçe takibi ve motorlu taşıtlar vergisini hatırlatma gibi özellikler de eklenecek." 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap