7 °C

Ramazan'da BİP kullananlar Türk Kızılayı'na bağış yapabilecek

Turkcell BİP uygulamasını kullananlar içinde bulunan 'Bağış Yap' butonuna tıkladıklarında Türk Kızılayına 10 TL'lik bağış yapmış olacak

Ramazan'da BİP kullananlar Türk Kızılayı'na bağış yapabilecek

Turkcell geçen yıl Türk Kızılayı ile imzaladığı 'İyi Niyet Protokolü' ardından bu yıl da yeni bir yardım kampanyası için harekete geçerek 'BİP Bağış' platformu'nu hayata geçirdi. Platform ile Türkiye'nin en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan BiP içerisinde Türk Kızılayı'na ait Ramazan'a özel bir servis oluşturulurken ilk defa bir anlık mesajlaşma uygulaması da bağış kanalı olarak kullanılmış olacak.

BiP'in 'Keşfet' bölümünde oluşturulan Türk Kızılayı sayfasındaki 'Bağış Gönder' alanına tıklayanlar, buradan direkt ihtiyaç sahiplerine bağış yapabilecek. Her tıklama ile Türk Kızılayı'na 10 TL'lik yardım gönderecek kullanıcıların yapacakları bağış, telefon faturalarına yansıyacak. Kampanya ile Turkcell kullanıcılarını Ramazan boyunca Türk Kızılayı aşevlerine yardım etmeye davet etmek, bağışların artmasına katkı sağlamak ve Türk Kızılayı'na ekstra bir bağış kanalı yaratmak hedefleniyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.