9 °C

Tamince'nin istediği oldu, yılbaşı hazırlıkları başladı

Geçtiğimiz günlerde Antalya'nın yılbaşına hazırlanmamasını eleştirip, "Yılbaşından bize ne, biz Müslümanız diyecekler ama turizmden para kazanıyoruz" diyen Fettah Tamince, bu kez yılbaşı süslemelerine otelcilerin de belediyenin de başladığını duyurdu

Tamince'nin istediği oldu, yılbaşı hazırlıkları başladı

Rixos Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, yılbaşı süslemelerine otelcilerin de belediyenin de başladığını bildirdi.  

Belek Turizm Yatırımcıları Birliği'nde düzenlenen G20 Zirvesi ön hazırlık toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Tamince, yılbaşı süslemeleriyle ilgili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile sohbet ettiklerini söyledi.  

Antalya markasının önemi için bu tür zirvelerin önemine dikkati çeken Tamince, şöyle konuştu: 

"Antalya'da ne kadar organizasyon düzenlense şehir ne kadar şık olursa o kadar fazla insan gelir. Ben tartışma başlatmak için yılbaşı süslemeleri konusunda konuşmamıştım. Amacım bu kadar turist alan şehri her yönüyle daha iyi süsleyelim. Sadece belediyelerden bunu talep etmeyelim. İşadamları ve turizm yatırımcıları olarak buna destek verelim. Sadece yılbaşında değil, Ramazan ve Kurban bayramlarında da bunu yapalım. Milyonlarca insan buraya geliyor. Her türlü bayramı bayram havasına çevirelim ki bu şehri daha cazip hale getirelim."  

"Menderes Bey 'şehri daha iyi süslüyor muyuz?' diye sordu"

Antalya'nın yüzbinlerce yatak kapasitesi olan dünyadaki ender kentlerden olduğuna işaret eden Tamince, "Yılbaşı süslemelerine başladık. Yılbaşına doğru bu dönemi şehirde daha fazla hissetmiş olacağız. Hep beraber geliştirerek devam etmemiz gerekiyor. Menderes bey, benim değer verdiğim bir başkan ve yıllara dayanan bir arkadaşımdır. Beni 'şehri daha iyi süslüyor muyuz?' diyerek motive etti. Üstüme düşeni yaptım" dedi.  

"Bir tek caddenin süslendiğini gördünüz mü?" demişti

Geçtiğimiz günlerde Antalya Sanayici ve İşadamları Derneğinin (ANSİAD) toplantısına konuk olan Tamince, turizmin başkenti Antalya'nın yılbaşına yeterince hazırlanmamasını eleştirerek, şöyle konuşmuştu:

"Burası turizmin başkenti. Yılbaşı geliyor, bir tek caddenin süslendiğini gördünüz mü? (Yılbaşından bize ne, biz Müslümanız) diyecekler. Müslümanız ama turizmden para kazanıyoruz. Sevgili dostum Menderes'e (Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel) mesaj vermiş olmayayım ama turiste otelden başka bir şey vermiyoruz. Belek'den veya Kundu'dan arabanızla çıkın. Kent merkezine Kaleiçi'ne gitmek isteyin bakalım, bir tek yol gösteren tabela görebilecek misiniz?" 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.