17 °C

TAV İnşaat, "Yılın En İyi Havalimanı Müteahhidi" oldu

TAV İnşaat, Abu Dabi'deki Gelişen Piyasalar Havalimanı Ödülleri kapsamında, "Yılın En İyi Havalimanı Müteahhidi" seçildi

TAV İnşaat, "Yılın En İyi Havalimanı Müteahhidi" oldu

İSTANBUL - TAV İnşaat, havacılık sektörünün en iyilerinin belirlendiği Emerging Markets Airporst Awards tarafından "Yılın En İyi Havalimanı Müteahhidi" seçildi.

TAV açıklamasına göre, uluslararası havacılık sektörü otoritelerini bir araya getiren Abu Dabi'deki Gelişen Piyasalar Havalimanı Ödülleri (Emerging Markets Airports Awards) kapsamında TAV İnşaat, "Yılın En İyi Havalimanı Müteahhidi" seçildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV İnşaat Ortadoğu Direktörü Yusuf Akçayoğlu, dünyada havalimanı yatırımlarının en yoğun olarak gerçekleştiği bir bölgede yılın en iyi havalimanı müteahhidi olarak seçilmenin kendilerini onurlandırdığını ifade etti. Havalimanı inşaatlarındaki uzmanlıklarının ve işlerinin kalitesini bir kez daha gösterdiklerini belirten Akçayoğlu, şunları kaydetti:

"Katar'da tamamladığımız Hamad Uluslararası Havalimanı Yolcu Terminali Kompleksi ve inşaatına devam ettiğimiz Abu Dabi Uluslararası Havalimanı Midfield Terminal Binası projeleri başta olmak üzere Körfez Bölgesi'nde kontrat bedeli 11 milyar dolara varan projelerimiz ile en başarılı Türk müteahhitleri arasında bulunuyoruz. Bu bölgedeki havalimanı projelerinin her birinde en seçkin mimarlık ofisleri ve mühendislik firmaları çalışıyor. Umman'da, Suudi Arabistan, Katar, Mısır, Tunus ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde her biri mühendislik harikası olan bu prestijli projelerin tamamında değişmeyen tek isim TAV İnşaat, tüm bu işverenler tarafından tercih edilmenin gururunu yaşıyoruz. TAV İnşaat olarak bölgede iz bırakan projeler yapmaya devam edeceğiz."

Arabian Reach tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen 2014 Emerging Markets Airports Awards 23 kategoride sahiplerini buldu. Havacılık, Uzay, Kargo ve Lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren havalimanı profesyonellerini bir araya getiren organizasyonda geçen yıl TAV Grubu Üst Yöneticisi (CEO) M. Sani Şener, "Yılın Havalimanı Profesyoneli" olarak gösterilmiş, TAV İnşaat tarafından yapılan İzmir Adnan Menderes Havalimanı da "Ekolojik Yenilik Açısından En İyi Havalimanı" seçilmişti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap