TAV, Milas-Bodrum'da çalışmaya başladı

TAV Havalimanları, portföyüne kattığı 14'üncü havalimanı olan Milas - Bodrum'un işletmesini devraldı. TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Şener, "Bodrum'un gelecek 15-20 yılda Türkiye'nin dördüncü en büyük kenti olacağına inanıyoruz" dedi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - TAV, havalimanının işletmesine dair imtiyaz sözleşmesinin Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ile imzalanmasının ardından iç hatlar terminalinde operasyona başladı. Şirket dış hatlar terminalini ise 22 Ekim 2015'te devralacak.  TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener konuya ilişkin değerlendirmesinde, Milas-Bodrum Havalimanı'nın yılda 3,5 milyonu aşkın yolcuyu ağırlayarak Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden birini dünyaya bağladığını kaydetti. 

Şu an yedi ülkede 14 havalimanına ulaşan portföyleriyle sahip oldukları bilgi birikimini Bodrum'a taşıyacaklarını ifade eden Şener, Bodrum'un gelecek 15-20 yılda Türkiye'nin dördüncü en büyük kenti olacağına inandıklarının altını çizdi.  

TAV'ın, tecrübesi ve çevresiyle, işletme süresi içerisinde Bodrum Havalimanı'nın trafiğini çok rahatlıkla 10 -15 milyon yolcu seviyelerine çekeceğini belirten aran Şener, şunları kaydetti: 

 "Turizm, otel yatırımcıları ve şehir hazır olursa Bodrum'a dünyanın önemli merkezlerinden direkt uçuşları başlatmak bizim için kolay olacaktır. Bodrum'un sahip olduğu eşsiz doğal, kültürel ve tarihi zenginliklerle daha da gelişeceğine inanıyoruz. Tüm paydaşlarımızla birlikte Milas-Bodrum'un sahip olduğu potansiyeli gerçekleştirmek üzere çalışacağız."  

TAV, Milas-Bodrum Havalimanı'nın 2035 sonuna kadar işletme hakkı için düzenlenen ihalede 717 milyon euro + KDV ile en iyi teklifi vermişti. 

Bu konularda ilginizi çekebilir