16 °C

Terzioğlu: Turkcell istikrarlı finansal yapısını sürdürecek

Finansal piyasalardaki fiyat hareketlerinin Türkiye'nin temel ekonomik dinamikleri ile örtüşmediğini söyleyen Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, "Şirket olarak finansal tablolarımıza olan etkileri asgariye indirecek önlemlerimizi de almayı sürdürüyoruz" dedi.

Terzioğlu: Turkcell istikrarlı finansal yapısını sürdürecek

Son günlerde finansal piyasalarda yaşanan gelişmeler nedeniyle ülke ekonomisinde ortaya çıkan yeni durumu değerlendiren Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell'in istikrarlı finansal yapısını sürdüreceğini vurguladı.

Kaan Terzioğlu açıklamasında şunları söyledi:

“Finansal piyasalarda içinde bulunduğumuz ayın başından bu yana, Türkiye’nin temel ekonomik dinamikleri ile örtüşmeyen irrasyonel fiyat hareketleri gözlemliyoruz. Gelişen piyasaların içerisinde Türkiye ekonomisi olumlu makroekonomik verilere ve güçlü bir potansiyele sahiptir. Güncel çalkantıların geçici olduğunu düşünmekle beraber, Turkcell olarak her zaman olduğu gibi finansal tablolarımıza olan etkileri asgariye indirecek önlemlerimizi almayı sürdürüyoruz. Nisan 2018 itibariyle konsolide bilançomuzda 248 milyon dolar açık pozisyonumuz bulunmaktadır. Bilançomuza henüz yansımamış olmakla birlikte, yurtdışında satışı tamamlanmış Fintur varlıklarımızdan elde edilen gelirleri ve Fintur Holding nakit pozisyonunu dikkate aldığımızda döviz açık pozisyonumuz bulunmamaktadır. Turkcell olarak güçlü finansal yapımızı sürdürme konusundaki kararlılığımızı devam ettireceğimizi de ayrıca bildirmek isterim.”

Dolar/TL'de sert dalgalanmaDolar/TL'de sert dalgalanma

Dolardaki keskin hareketlerin 10 nedeniDolardaki keskin hareketlerin 10 nedeni

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap