16 °C

THY, San Francisco'ya ilk seferini gerçekleştirdi

THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, "Güzel İstanbulumuzla San Francisco gibi güzel bir şehrin, THY tarafından direkt uçuşla bağlanışı, çok önemli ve anlamlı artılar getirecek" dedi

THY, San Francisco'ya ilk seferini gerçekleştirdi

Türk Hava Yolları (THY) ABD'deki 7. destinasyonu olan San Francisco'ya ilk seferini gerçekleştirdi.  

Atatürk Havalimanı'ndan Türkiye saatiyle 13.05'te havalanan THY'ye ait Boing 777,  yaklaşış 14 saat sonra 311 yolcusuyla San Francisco Havalimanı'na indi. 

İlk sefer dolayısıyla havaalanında düzenlenen törene Türkiye Los Angeles Başkonsolosu R. Gülru Gezer, THY Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, San Francisco Belediyesi Yöneticisi Mark Chandler, San Francisco Turizm Bakanlığı Temsilcisi Joe D'Alessandra, San Francisco Havalimanı Direktörü John L. Martin'in ve çok sayıda davetli katıldı.  

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, burada yaptığı konuşmada, İstanbul'a çok benzediğini söylediği San Francisco'ya sefer düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. 

Amerika'nın özellikle teknolojisiyle ön plana çıkan şehrine bundan böyle yatırımcıları direkt uçuşla getireceklerini ifade eden Aycı, "Güzel İstanbulumuzla San Francisco gibi güzel bir şehrin, THY tarafından direkt uçuşla bağlanışı, çok önemli ve anlamlı artılar getirecek" dedi.  

Tören, ilk sefer dolayısıyla kesilen pastanın ardından hediyelerin verilmesiyle son buldu.  

THY'nin Amerika kıtasında Buenos Aires, Sao Paulo, Toronto, Chicago, Houston, Los Angeles, New York, Washington, Boston ve Montreal'in ardından uçuş sağlayacağı 11. nokta olan San Francisco'ya, pazartesi, salı, perşembe, cuma ve pazar günleri olmak üzere haftada 5 gün karşılıklı sefer yapılacak.  

Ayrıca San Francisco hattı, THY'nin Los Angeles'tan sonra en uzun ikinci hattı olma özelliğini taşıyor.  

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap