13 °C

THY'den Romanya'da "tanıtım günleri"

THY'nin Samsun'daki yetkili satış acentelerinin katıldığı başkent Bükreş'teki tanıtım günlerinde, iki kentteki turizm acentelerinin ortak çalışma yapması kararlaştırıldı

THY'den Romanya'da "tanıtım günleri"

BÜKREŞ - Türk Hava Yolları (THY), Romanya'nın başkenti Bükreş'te tanıtım günleri düzenledi. THY'nin Samsun'daki yetkili satış acentelerinin katıldığı başkent Bükreş'teki tanıtım günlerinde, iki kentteki turizm acentelerinin ortak çalışma yapması kararlaştırıldı. 

THY Samsun Pazarlama Sorumlusu Birgül Yücel Doğan, hem yeni pazarlar oluşturmak hem THY'nin satış profilini artırmak hem de Samsun'a Romanya ve çevre ülkelerden insanları taşıma amacında olduklarını söyledi. 

Bükreş'teki turizm acenteleri ile Samsun'daki acentelerin işbirliği yapmasını temenni ettiklerini belirten Doğan, "Romanya ve çevre ülkelerin insanlarını THY ile Türkiye'ye, Samsun'a taşımak istiyoruz" dedi. 

Doğan, etkinlik kapsamında Bükreş'in Sinai, Mogosoia gibi bölgeleri ile şehrin tarihi ve kültürel yerlerine gezi düzenlediklerini kaydetti. 

Etkinliğin Samsun açısından önem taşıdığını belirten turizm acentesi sahibi Mehmet Seyhan ise Romanya ile Samsun arasında bir köprü oluşturmak arzusunda olduklarını ifade etti. 

Seyhan, Samsun'un ve Karadeniz'in bütün doğal ve tarihi güzelliklerini tanıtarak, bölgeye turist çekmek istediklerini anlattı. 

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.