4 °C

THY’den Lufthansa görüşmesine yalanlama

Lufthansa uzun mesafeli uçuş platformu konusunda görüşmeler yürüttüğünü açıklamıştı. Ancak THY'den akşam saatlerinde gelen açıklamada uzun mesafeli uçuşlarla ilgili bir görüşme olmadığı belirtildi

THY’den Lufthansa görüşmesine yalanlama

İSTANBUL  - Gelir bazında Avrupa'nın en büyük havayolu olan Lufthansa'nın CEO'su Carsten Spohr, yeni bir marka ile uzun mesafeli ve düşük maliyetli uçuşlar başlatabileceklerini ve konuda Türk Hava Yolları (THY) ile ileri düzeyde görüşmeler yürüttüklerini söyledi.

"THY ile görüşmeler başlangıç aşamasında" 

Lufthansa Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika İletişim Müdürü Aage Dünhaupt ise, Türk Hava Yolları (THY) ile Lufthansa arasındaki işbirliği görüşmelerine ilişkin, "Bu görüşmelerdeki amacımız şuan Mauritius, Maldivler gibi uçuş olmayan rekabetçi uçuş bölgelerine uçuş sunmak. Henüz alınmış bir karar yok, planlarımızı yeni başlatıyoruz. Görüşmeler başlangıç aşamasında" diye konuştu.

THY Basın Müşaviri Ali Genç de yaptığı açıklamada, Lufthansa aralarındaki işbirliklerin geliştirilmesine yönelik görüşmelerin devam ettiğini ve karar aşamasına gelmiş herhangi bir konu olmadığını belirtmişti.

THY'den yalanlama

Konu ile olarak akşam saatlerinde THY'den yapılan açıklamada ise sözkonusu görüşmelerde uzun mesafeli uçuşlara ilişkin bir proje bulunmadığı belirtildi.

Şirketin KAP'a (Kamuoyu Aydınlatma Platformu) yaptığı açıklamada, "Star Alliance ortağımız Lufthansa Havayolları ile işbirliklerine yönelik diyaloğumuz sürekli açık olmakla birlikte Lufthansa Havayolları ile Türk Hava Yolları arasında basında yer aldığı şekilde uzun mesafeli uçuşlarla ilgili bir proje bulunmamaktadır" ifadeleri kullanıldı. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.