12 °C

TTNET'in "Herkes için internet"i İngiltere finalinde

TTNET'in "Herkes için internet" projesi, Ethical Corporation'ın "Responsible Business Awards" programında "En Etkili Ulusal Toplumsal Yatırım Programı" kategorisinde finale çıktı

TTNET'in "Herkes için internet"i İngiltere finalinde

İSTANBUL - TTNET, "Herkes için internet" projesiyle kurumsal sorumluluk alanında dünyanın önde gelen kurumlarından Ethical Corporation'ın "Responsible Business Awards" programında finale kaldı. 

Şirketten yapılan açıklamaya göre, TTNET, Birleşmiş Milletler'in Business Call to Action (BCtA) ağına Türkiye'den katılan ilk şirket olmasını sağlayan "Herkes için internet" projesiyle kurumsal sorumluluk alanında dünyanın önde gelen kuruluşlarından Ethical Corporation'ın "Responsible Business Awards" programında "En Etkili Ulusal Toplumsal Yatırım Programı" kategorisinde finale çıktı. 

Türkiye'de internet kullanımını artırmayı hedefliyor

TTNET, kendisini finale taşıyan "Herkes için internet" projesi doğrultusunda kalkınmada öncelikli bölgelerde, interneti online eğitim ile birleştiren ve yüz yüze internet okuryazarlığı eğitimleri de içeren paketi ile Türkiye'de internet kullanımını artırmayı hedefliyor. 

İngiltere merkezli Ethical Corporation tarafından "En Etkili Ulusal Toplumsal Yatırım Programı" kategorisinde finalist gösterilen proje,  2013 yılında Birleşmiş Milletler'in BCtA organizasyonu tarafından örnek gösterilmiş ve bu proje ile TTNET BCtA ağına kabul edilen ilk Türk şirketi olmuştu. TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya ise projeyi New York'ta düzenlenen toplantıda dünyanın önde gelen 82 şirketinin dahil olduğu BCtA ağına tanıtmıştı. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap