17 °C

Türk Telekom, 'Bilişim 500'den beş ödülle döndü

Türk Telekom 'Bilişim 500'de, 2016 Yılı Türkiye Bilişim Sektörü Birincisi, İnternet Hizmeti Kategori Birincisi, Telekom Şirketi Ana Kategori Birincisi ve İletişim Teknolojileri Birincisi ödüllerinin sahibi oldu. Türk Telekom iştiraki İnnova da Yılın İş Uygulamaları kategorisinde birinci oldu.

Türk Telekom, 'Bilişim 500'den beş ödülle döndü

Türk Telekom, Türkiye bilişim sektörünün en kapsamlı araştırması olarak kabul edilen ve bu yıl 18.'si düzenlenen Bilişim 500'de toplam 5 ödüle layık görüldü.

2016 Büyük Ödülü olan "2016 Yılı Türkiye Bilişim Sektörü Birincisi" ödülünü Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı Kaan Aktan; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka'nın elinden aldı. Türk Telekom öte yandan "İnternet Hizmeti Kategori Birincisi", "Telekom Şirketi Ana Kategori Birincisi" ve "İletişim Teknolojileri Birincisi" ödüllerinin de sahibi oldu.

Bir Türk Telekom iştiraki olan İnnova da, Yılın İş Uygulamaları kategorisinde en yüksek satış gelirini elde ederek birinciliğe layık görüldü.

İlk çeyrek gelirleri yüzde 13 arttı

Türkiye'nin en büyük marka birleşmelerinden birini gerçekleştirerek mobil, internet, telefon, TV ve dijital hizmetlerini tek marka altında müşterilerine sunan Türk Telekom'un ilk çeyrek gelirleri halka arzdan bu yana en yüksek yıllık artışını kaydetti ve yüzde 13,3 büyüyerek 4,3 milyar TL'ye ulaştı.

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.