25 °C

Turkcell, 6 dalda birinci

Turkcell Altın Örümcek Web Ödülleri'nde 6 dalda birinci oldu

Turkcell, 6 dalda birinci

 

İSTANBUL - Turkcell, 12. Altın Örümcek Web Ödülleri'nde 6 dalda birinciliğe layık görüldü.  

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Turkcell, 12. Altın Örümcek Web Ödülleri'nde en iyi web sitesi de dahil 6 dalda birincilik ödülünün sahibi oldu. Gecenin büyük ödülünü alan "turkcell.com.tr" aynı zamanda görme engellilere yönelik uygulamalarıyla Türkiye'nin en erişilebilir web sitesi seçildi. "Turkcell.com.tr", kurumsal web sitesi ve telekomünikasyon kategorilerinde de "Altın Örümcek"leri sitesine taşıyan adres oldu. 

Turkcell'in gençlik kulübü gnçtrkcll'in sitesi "gnctrkcll.com.tr", Altın Örümcek jürisi tarafından en iyi portal seçildi. 12. Altın Örümcek'in en iyi blog ödülüne ise Turkcell'in geçen yıl yenilikçi bir içerik stratejisiyle hayata geçirdiği kurumsal blog sayfası Turkcell Blog (http://blog.turkcell.com.tr) layık görüldü. Akademisyenler, teknoloji yazarları ve teknoloji dünyasından profesyonellerin de ilginç ve çarpıcı makaleleriyle katkı sunduğu Turkcell Blog, yalnızca Turkcell'liler için değil, internette teknoloji odaklı Türkçe içerik arayan internet kullanıcıları için de önemli bir mecra niteliği bulunuyor. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz, Turkcell'in web ve internet teknolojileri alanında Türkiye'nin kolektif başarısı açısından çok önemli bir birikim ve deneyime sahip olduğunu belirterek, şunları kaydetti: 

"Bu değerleri altyapımızın gücü, Ar-Ge ve yazılım alanındaki yoğun çalışmalarımız, yaratıcı çözüm ortaklarımız ve elbette ekiplerimizin geniş hayal gücü sayesinde web'e taşıyoruz. Türkiye'nin internet dünyasını değerlendiren en köklü ve itibarlı organizasyonu Altın Örümcek'te elde ettiğimiz başarı, bize bir kez daha teknolojiyi kullanırken doğru adımlar attığımızı hissettirdi. Turkcell.com.tr'nin büyük ödül ve En Erişilebilir Web Sitesi de dahil olmak üzere toplam 4 kategoride 'en iyi' seçilmesinin yanında 'gnctrkcll.com.tr' ve Turkcell Blog ile birincilik ödülüne layık görülmek bizi gururlandırdı. Bizi 6 dalda onurlandıran Altın Örümcek jürisine, tüm Turkcell ailesi adına teşekkürlerimizi sunarım."