9 °C

Turkcell Akademi'ye Mükemmelliyet ve İnovasyon Ödülü

Turkcell Akademi, Turkcell Akademi Yetenek Havuzu Gelişim Programı ile "Liderlik Gelişimi" kategorisinde birinciliği elde etti

Turkcell Akademi'ye Mükemmelliyet ve İnovasyon Ödülü

İSTANBUL - Turkcell, eğitim ve gelişim dünyasında çalışanlarına yatırım yapma vizyonuyla hayata geçirdiği bilgi yönetimi ve gelişim merkezi Turkcell Akademi ile bir ödül daha kazandı.

Turkcell açıklamasına göre, dünya çapında en iyi kurumsal üniversitelerin katıldığı yarışmada Turkcell Akademi Yetenek Havuzu Gelişim Programı ile "Liderlik Gelişimi" kategorisinde birinciliği elde etti.

Şirket içi eğitim ve yetenek programlarının değerlendirildiği "Corporate University Xchange Mükemmeliyet ve İnovasyon Ödülleri/CorpU Mükemmeliyet Ödülleri",  1-3 Haziran tarihlerinde CorpU Global Leadership Congress 2014 kapsamında Georgetown Üniversitesi'nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

Turkcell Akademi, "Yetenek Havuzu Gelişim Programı/TEMBA-Turkcell Executive MBA" ile "Liderlik Gelişimi" kategorisinde dünya devlerini geride bırakarak birincilik ödülünün sahibi oldu.

Turkcell Akademi'nin, üstün performans grubundaki çalışanlarına yönelik gerçekleştirdiği TEMBA, 2013 yılında Koç Üniversitesi İşletme Fakültesi Executive Education işbirliğiyle hayata geçirildi. Turkcell Grup üst yönetiminin sponsorluğunda yapılan ve gerçek iş projeleri ile desteklenen TEMBA'da danışmanlar ve akademisyenlerden oluşan bir kadro ile stratejiden finansa, kişisel gelişimden pazarlamaya uzanan bir yelpazede eğitimler veriliyor. Ödevler, projeler gibi farklı eğitim metotlarını içeren TEMBA sayesinde Turkcell'i başarıya taşıyan liderlerin gelişimi ve iş çıktıklarına kattıkları değer etkin bir şekilde yönetiliyor.

Corpu'dan bu yıl beşinci kez ödülle dönen Turkcell Akademi'nin daha önce ödüle layık görüldüğü kategoriler arasında öğrenim teknolojileri, lansman, liderlik ve şirket stratejilerine katkı yer alıyor.

"Başarımızın sürekliliği, kazandığımız ödüllerle teyit ediliyor"

Turkcell Akademi Bölüm Yöneticisi Banu İşçi Sezen, Turkcell Akademi'nin başarısı ve bu başarının sürekliliğinin her yıl CorpU gibi saygın bir kurum tarafından layık görüldükleri ödüllerle bir kez daha teyit edildiğini kaydetti.

Sezen, insana yatırım yapma felsefesinin sonuçlarının başarılı iş sonuçlarına da yansıdığını belirterek, "Ayrıca uluslararası alandaki bu ödülleri kazanarak Türkiye'yi temsil ediyor olmanın sorumluluğunu da mutlulukla taşıyoruz. Gittikçe büyüyen ve artık tüm Türkiye'nin hizmetinde olan Turkcell Akademi'nin önümüzdeki dönemde daha da büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz" ifadesini kullandı.  

Son olarak geçen yıl "Liderlik"  ve "Şirket Stratejilerine Katkı" kategorilerinde iki ayrı programla öğrenmede mükemmellik ödülünün sahibi olmuş, ödül kapsamındaki liderlik programı "dünya çapında en iyi uygulama" olarak belirlenmişti.

CorpU Mükemmeliyet ve Yaratıcılık Ödülleri, şirketlerin şirket içi eğitim ve yetenek programlarını değerlendiren köklü ve tarafsız bir organizasyon. Johnson & Johnson, Hitachi Data Systems, Shell Oil, UPS, Symantec gibi prestijli firmaların yetkililerinden oluşan bağımsız jüri kurulu, şirketlerin ve kamu kuruluşlarının çalışan performansını arttırmak için uygulamaya koydukları eğitim programlarını araştırarak en iyileri ödüllendiriyor.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.