15 °C

Turkcell'in 500 Kardelen'i daha üniversiteyi kazandı

Turkcell'in "Kardelenler" projesi kapsamında eğitim bursu alan 500 kız öğrenci, üniversite sınavında başarılı oldu

Turkcell'in 500 Kardelen'i daha üniversiteyi kazandı

İSTANBUL - Turkcell'in, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Türkiye Engelliler, Spor, Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) ile yürüttüğü  "Kardelenler" projesi kapsamında eğitim bursu alan 500 kız öğrenci, üniversite sınavında başarılı oldu. 

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde eğitimde fırsat eşitliğini destekleyen Turkcell, toplumsal ve maddi gerekçelerle eğitim hakkından mahrum kalabilen kız çocuklarının meslek sahibi olmaları konusunda destek vermeye devam ediyor. Turkcell'in, 14 yıldır sürdürdüğü Kardelenler projesi, bu yıl 500 kız öğrencinin daha üniversite hayallerini gerçeğe dönüştürdü. 

Üniversiteyi kazanan Kardelenler en çok mühendislik, eğitim, iktisadi ve idari bilimler, hukuk, tıp ve sağlık bilimlerinin çeşitli bölümlerini tercih etti. Kardelenler'in daha çok mühendislik, öğretmenlik ve hukuk bölümlerine rağbet göstermesi dikkati çekerken ,kazandıkları üniversitelerde eğitim hayatlarına başlayan Kardelenler'in arasında moleküler biyoloji ve genetik, biyomedikal mühendisliği, organik tarım, gastronomi ve mutfak sanatları gibi meslekleri kendilerine hedef olarak belirlemiş kız öğrenciler de bulunuyor. 

"Kardelenler dünyaya örnek oldu" 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül, üniversiteyi kazanan Kardelenler'in başarısıyla gurur duyduğunu belirterek, "Turkcell olarak kız çocuklarının desteklenmesinin, güçlendirilmesinin ve onlara yatırım yapılmasının son derece önemli olduğunun bilincindeyiz. 14 yıldır büyük bir inançla büyüterek sürdürdüğümüz ve toplumumuzun da büyük desteğini alan Kardelenler projemiz, bu anlamda sadece Türkiye'ye değil dünyaya da örnek olmuş bir proje" değerlendirmesinde bulundu. 

Kardelenler'in üniversiteyi kazandıklarını görmenin kendileri için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı olduğunu vurgulayan Sevilengül, şunları kaydetti: 

"Amacımız kızlarımızın geleceğe güvenle bakabilen, meslek sahibi, üretken bireyler olmaları. Eğitimlerine başarıyla devam eden Kardelenler arasında bu yıl 500 kızımız daha, ileriki yıllarda ülkemize, insanımıza hizmet vermek istedikleri meslekleri seçtiler. Turkcell ailesi olarak kızlarımızın başarılarına vesile olmak bizi çok mutlu ediyor." 

Açıklamada, 2000 yılında başlatılan proje kapsamında bugüne kadar 100 binden fazla burs verildiği ifade edildi. 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap