9 °C

Turkcell'liler yurt dışında 32 kat daha fazla internete girdi

Turkcell'in "Tarifen Yurt Dışında Geçerli" özelliği müşterilerinden yoğun ilgi gördü. Buna göre yurt dışında telefondan internete girme oranı 32 kat arttı

Turkcell'liler yurt dışında 32 kat daha fazla internete girdi

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre şirketin müşterilerine sunduğu Türkiye'de kullandıkları paketleri yurt dışında kullanabilme imkânı, sesli arama ve data kullanım rakamlarına olumlu yansıdı.

Günlük ek 12,90 lira ücret karşılığında yararlanılabilen hizmet sayesinde yurt dışı kullanımlarında rekorlara imza atıldı. Bu yılın Ramazan Bayramında, geçen yıla göre yurt dışındaki kullanıcı sayısı 7 kat artış gösterdi. Geçen yıla göre, yurt dışı telefondan internete girme oranı ise 32 kat arttı.

Uluslararası dolaşım rakamlarına bakıldığında bayramda Turkcell abonelerinin en çok data kullandıkları ülke Yunanistan oldu. Yunanistan'ı sırasıyla KKTC, ABD ve İtaya izledi. 

Turkcell abonelerinin yurt dışında en çok konuşma gerçekleştirdiği ülke ise KKTC olurken, Kıbrıs'ın hemen ardından Yunanistan, ABD ve Arabistan geldi.

 

Türkiye'deki tarifeler yurt dışında da geçerli 

 

Turkcell müşterilerinin yararlanabileceği tarifen yurt dışında da geçerli özelliği, Türkiye'de geçerli olan tarifelerin yurt dışında günlük ek 12,90 lira ödeyerek kullanılabilmesine imkân tanıyor.

Kullanım yapılmayan günler için herhangi bir ücret tahsil edilmiyor. "Tarifen Yurt Dışında Geçerli" özelliğinden yararlanabilmek için tarifenin fiyatından bağımsız olarak sadece internet, dakika ve SMS'i bir arada içermesi yeterli oluyor.

4,5G tarifelerindeki müşteriler ve Turkcell Platinum müşterileri tarifelerini ek hiçbir işlem yapmadan yurt dışında da kullanabilirken, diğer tarifelerdeki Turkcell'lilerin ilk yurt dışına çıkışlarında SUPER YURTDISI yazıp 2200'a SMS göndermeleri gerekiyor. Böylece Turkcell müşterileri ilk kullanım sonrası her yurt dışı seyahatlerinde bu özellikten otomatik olarak yararlanabiliyor.

Turkcell mühendisleri tarafından geliştirilen ve dünyada 200'e yakın ülkede kullanılan BİP ile yurt dışında 250 dakika (100 MB) ücretsiz görüşme imkânından faydalanan kullanıcı sayısı son 3 ayda 4 katına çıktı.

Bayramda yurt dışına çıkanların çoğunluğu Türkiye'deki yakınlarını görüntülü ya da sesli arayarak bayramlarını kutladı. 4,5G'nin de devreye girmesiyle birlikte Kurban Bayramında BİP üzerinden görüşmenin daha da artması bekleniyor. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap