14 °C

Türkiye'den Vodafone İngiltere'ye atama

Cem Öztoprak, Vodafone İngiltere'ye Teknolojiden Sorumlu Finans Direktörü olarak atandı

Türkiye'den Vodafone İngiltere'ye atama

İSTANBUL - Vodafone Türkiye'de, 2009 yılından bu yana görev yapan Cem Öztoprak, Vodafone İngiltere'ye Teknolojiden Sorumlu Finans Direktörü olarak atandı. 

Vodafone Türkiye açıklamasına göre, şirketin uluslararası arenada "Türk reçetesi" olarak anılan stratejik dönüşüm programının başarısı, yurtdışına üst düzey yönetici transferleriyle sonuçlanmaya devam ediyor. 2009 yılında Vodafone Türkiye bünyesine katılan ve 2012'den bu yana Finansal Planlama ve Analiz Direktörlüğü görevini sürdüren Cem Öztoprak, Vodafone İngiltere'ye Teknolojiden Sorumlu Finans Direktörü olarak atandı. 

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Öztoprak, master eğitimini ABD'de Clark Üniversitesi'nde tamamladı. Profesyonel kariyerine 1996 yılında Arthur Andersen'de denetçi olarak adım atan Öztoprak, sonrasında HSBC'de Hazine Kontrolörü, Körfezbank'ta Hazine Müdürü Yardımcısı, Nortel Netaş'ta Finans Müdürü olarak çalıştı. 2003 yılı itibarıyla kariyerine İngiltere'de devam eden Öztoprak, Nortel'de EMEA Bölgesi Kablolu Sistemlerin Tekliflendirilmesinden Sorumlu Finans Müdürü, Rusya ve BDT Bölgesi'nden Sorumlu Finans Müdürü, Ortadoğu Bölgesi Finans Yöneticisi görevlerinde bulunduktan sonra Cisco'da Gelişmekte Olan Pazarlar için Hizmet Satışları Kontrolörlüğü yaptı. 2009'da Vodafone Türkiye bünyesine katılan Öztoprak, Finansal Planlama ve Analiz Direktörlüğü görevine paralel olarak, Ağustos 2013'ten bu yana Vodafone KKTC Telsim Finans Direktörlüğü'nü de yürütüyordu. 

Açıklamada, "Cem Öztoprak'ın atanması, yetenek yönetimi stratejisi doğrultusunda çalışanlarına Vodafone Grubu bünyesinde ve diğer operatör şirketlerde uluslararası kariyer yapma olanağı sunan Vodafone Türkiye'nin yetenekli insan kaynağının global olarak değerlendirildiğini bir kez daha gösterdi" değerlendirmesine de yer verildi. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap