24 °C

UEDAŞ hataları sıfıra indirdi

Uludağ Elektrik Dağıtım, ‘akıllı kontrol’ sistemiyle günlük kapasitesini 500 sayaca çıkardı

UEDAŞ hataları sıfıra indirdi

BURSA - (DÜNYA)

Müşterilerinin talep ve beklentilerine kısa sürede cevap vermeyi amaçlayan Uludağ Elektrik Dağıtım(UEDAŞ) sayaç arızası ile ilgili yapılan başvuruları süratle sonuçlandırmak için yeni bir cihaz geliştirdi.

Türkiye’de ilk defa Uludağ Elektrik Dağıtım tarafından kullanılmaya başlanan ‘Akıllı Sayaç Ayar Sistemi’ arızalı tanısıyla gelen elektrik sayaçlarının kontrol edilerek, tüm verilerin bilgisayar ortamında ilgili birime gönderilip incelenmesini ve sonuçlandırılmasını sağlıyor. Daha önce manuel yapılan sayaç kontrolleri ile günlük 50 sayaç test edilirken, bu sayı özel yazılım ile çalışan yeni sistem sayesinde günlük 500 sayaca çıktı.

Uludağ Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Mesut Efe, tekniğin bilinen durumunda arızalı ve şikayetli bir sayacın sahadan sökülüp faturaya dönüştürme işlemi süresinin 20-25 gün civarında olduğunu belirterek; “Arızalı tanısıyla incelenen sayacın birkaç işlemden geçirilmesi nedeniyle başvuru sürecinin uzaması vatandaşı mağdur etmekteydi. Yeni sistemle bu süreyi en fazla bir haftaya düşürdük. Bu sistemle işlemlerin tamamen bilgisayar üzerinden yürütülmesi nedeniyle insan kaynaklı hataların sıfıra indirilmesinin yanında müşteri memnuniyetini de arttırmayı hedefliyoruz. Türkiye’de ilk defa şirketimizde kullanılmaya başlanan sistemi yaklaşık 300 bin TL yatırım tutarı ile hayata geçirdik” diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap