Vestel yurt dışında atağa geçti

Toshiba'yla marka lisans anlaşması imzalayan Vestel'in, Polonya'da TV montaj fabrikası satın alacağı açıklandı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Vestel yurt dışında atağa geçti. Şirket geçtiğimiz günlerde Latin Amerika'da fabrika baktığını açıklamıştı. Dün de Toshiba'yla marka lisans anlaşması yapıldı.

Japon devi Sharp'ın Vestel'den marka hakkını geri almayı planladığı iddiaları da yalanlanırken, Polonya'da faaliyet gösteren Compal Electronics Europe şirketinin hisselerinin alımına yönelik hisse alım sözleşmesi imzaladı.

'Lojistik ve üretim merkezi olacak'

Vestel'den KAP'a yapılan açıklamada, satın alma işleminin Toshiba marka lisans anlaşması kapsamında Avrupa'da yeni bir yapılanma kurulması amacıyla yapıldığı belirtildi.

Vestel Ticaret Toshiba Visual Solutions Corporation ile Avrupa pazarı için marka lisans anlaşması imzalamıştı.

Açıklamada, "Wroclaw, Polonya'da bulunan eski Toshiba fabrikasının hem Toshiba hem Vestel için üretim ve lojistik merkezi olarak kullanılması planlanmaktadır. Bu kapsamda, 1 Eylül 2016 tarihinde yüzde 100 bağlı ortaklığımız Vestel Ticaret AŞ ile Compalead Electronics B.V. arasında bahsi geçen fabrikanın sahibi Compal Electronics Europe unvanlı şirketin hisselerinin alımına yönelik bir hisse alım sözleşmesi imzalanmıştır" denildi.

Tayvanlı Compal Electronics de yaptığı açıklamada, anlaşma kapsamında Polonya'daki LCD TV montaj fabrikasının Vestel'e satılacağını belirterek, işlemin dördüncü çeyrek sonlanmadan tamamlanmasının beklediğini duyurdu.

Sharp Corp. marka lisansını geri almak istiyorSharp Corp. marka lisansını geri almak istiyor

Vestel, Toshiba'yla lisans anlaşması imzaladı Vestel, Toshiba'yla lisans anlaşması imzaladı

Vestel uzak pazarlar için fabrika kuracakVestel uzak pazarlar için fabrika kuracak

 

Etiketler