12 °C

Vestel'den Toshiba açıklaması

Vestel, TV birimini satın almak için teklif verdiği Toshiba'nın satış konusunda başka bir şirketle anlaştığını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada, Toshiba Visual Solutions Corporation ile 2016'da imzalanan marka lisans anlaşmasının devam ettiği belirtildi.

Vestel'den Toshiba açıklaması

Vestel Elektronik, TV birimini satın almak için teklif verdiği Toshiba Corporation'un satış konusunda başka bir şirketle anlaştığını duyurdu.

Vestel'den KAP'a yapılan açıklamada,  "Toshiba Corporation, TV biriminin satışına ilişkin alınan Teklifleri değerlendirme ve müzakere sürecini tamamlamış olup satış için Şirketimiz dışında başka bir şirket ile anlaşmaya varılmıştır" denildi.

Vestel, Toshiba'yı elinden kaçırdıVestel, Toshiba'yı elinden kaçırdı

Diğer yandan, mevcut durumda Toshiba Visual Solutions Corporation ile Vestel'in yüzde 100 bağlı ortaklığı Vestel Ticaret arasında yapılan marka lisans anlaşması kapsamında, Avrupa pazarı için Toshiba markası lisansı altında televizyon üretimi, satışı, pazarlaması ve dağıtım hakları Vestel Ticaret'e ait bulunuyor.

Vestel'den yapılan açıklamada Vestel Ticaret ile Toshiba Visual Solutions Corporation arasında 2016'da imzalanan marka lisans anlaşmasının aynı şartlarda devam ettiği belirtildi.

Vestel Elektronik hisseleri saat 15.12'de yüzde 2 civarı düşüşle 8.03 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda BIST-100 ise yüzde 0.7 satıcılı.

Toshiba, Toshiba Visual Solutions Corporation'ın yüzde 95 hissesinin 113.44 milyon dolara satışı için Çinli Hisense Electric ile anlaştı.

Kaynak: Reuters

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.