15 °C

Yapı Kredi Private Banking'e iki ödül

PAM Dergisi'nin 'Özel Bankacılıkta İnovasyon' ödülüne layık görülen Yapı Kredi Private Banking, bağış danışmanlığı hizmeti ile 'Filantropi Alanında En İyi Hizmet Veren Banka' seçildi

Yapı Kredi Private Banking'e iki ödül

İSTANBUL - Türkiye'de ilk özel bankacılık hizmetini hayata geçiren Yapı Kredi Private Banking inovatif ve öncü çalışmaları sayesinde ödüllerine iki tane daha ekledi.  

Yapı Kredi'den yapılan açıklamaya göre, son dönemde dünyada kullanımı yaygınlaşan Davranışsal Finans teorisini Türkiye'de ilk olarak Seyir Defteri ürünü ile uygulamaya başlayan Yapı Kredi Private Banking bu ürünü ile sektörün saygın yayınlarından Private Asset Management (PAM) Dergisi'nin 'Özel Bankacılıkta İnovasyon' ödülüne layık görüldü.

Yapı Kredi Private Banking, yine Türkiye'de bir ilk olarak başlattığı bağış danışmanlığı hizmeti ile de 'Filantropi Alanında En İyi Hizmet Veren Banka' seçildi. PAM'ın her yıl düzenlediği bu ödüllerin temel kriterini, değişen gündeme bağlı olarak giderek zorlaşan ekonomide varlıklı bireylere özel sunulan hizmetlerin özellikleri ve kalitesi oluşturuyor.

 Yapı Kredi Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Pazarlama ve Ürün Yönetimi Direktörü İmre Tüylü, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, öncü ve inovatif hizmetlerini bu ödüllerle bir kez daha taçlandırdıklarını belirterek,  Türk bankacılık sektörünü sanat, vergi, miras danışmanlığı kavramlarıyla tanıştıran kurum olarak sektörde yine bir ilk olan bu yeni hizmetlerin saygın kuruluşlar tarafından tescillenmesinin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.  

Koç Üniversitesi'nin akademik katkısı ve TÜBİTAK desteğiyle gerçekleştirilen Seyir Defteri projesinin Türkiye'de davranışsal finans yaklaşımının risk ölçümüne dahil edildiği ilk uygulama olduğunu vurgulayan Tüylü, şunları ifade etti:  

"Müşterimizin 18 sorudan oluşan Finansal Davranış Formu'na verdiği yanıtları ve bankamız ile temasa geçtiği ilk andan itibaren yaptığı tüm finans tercihlerini harmanlayarak finansal davranışlarının özetini çıkarıyor, sonrasında ise bir 'Müşteri Karnesi' oluşturuyoruz. Amacımız ise her zaman olduğu gibi, müşteri odaklı bankacılık anlayışımız çerçevesinde daha özel ve çok daha verimli bir hizmet sunabilmek, müşterimizi kendilerinden bile daha iyi tanımak.Türkiye'yi ilk Filantropi Danışmanlığı hizmetiyle tanıştıran banka olarak PAM ödülleri ile Filantropi Alanında En İyi Hizmet Veren Banka seçilmek bizler için çok anlamlı. TÜSEV ile beraber yürüttüğümüz Filantropi Danışmalığı'nda amacımız müşterilerimizi etkili ve sürdürülebilir bağışcılığa teşvik etmek. Bu hizmeti talep eden özel bankacılık müşterilerimizi, danışmanlarımız aracılığı ile bağış yapmak, vakıf kurmak, çeşitli projeleri desteklemek gibi konularda ilgili yerlere yönlendiriyoruz"

Tüylü, Filantropi Danışmanlığı hizmeti ile müşterilerinin dilerlerse, bağışlarının takibini yaparak, hangi alanlarda harcandığı konusunda düzenli olarak rapor talep edebildiklerini, böylelikle müşteri ihtiyaç ve beklentilerini anlayarak, onlara bu beklentilerine uygun bir şekilde bağış yapabilecekleri doğru alanları işaret ettiklerini bildirdi.  

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.