Yaşar Holding, Manisa'da yem fabrikası kuracak

Yaşar Holding kuruluşlarından yem ve besicilik şirketi Çamlı, 2017 yılında Turgutlu-Manisa'da yeni yem fabrikası kuracak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İMAM GÜNEŞ

İSTANBUL - Yaşar Holding kuruluşlarından yem ve besicilik şirketi Çamlı, 2017 yılında Turgutlu-Manisa'da yeni yem fabrikası kuracak. Projenin 2017 yılının sonunda tamamlanması bekleniyor.

Çamlı'nın; İzmir Pınarbaşı'nda Merkez Yem Fabrikası, İzmir Örenaltı'nda Organik Gübre Fabrikası, İzmir Çeşme'de Kültür Balığı Üretim Tesisi, İzmir Güzelbahçe'de Hindi Üretim Tesisleri ve Manisa Beydere'de Beydere Süt Besi İşletmesi bulunuyor. Çamlı'nın ürünleri arasında; büyükbaş, küçükbaş, kanatlı, özel yemler, balık yemi yer alıyor. Yem ve gübrede; hindi, balık, karides, midye gibi Türkiye'nin ilk üretimlerini yapan şirket, yeni fabrikası ile üretim kapasitesini de geliştirecek. Yeni kurulacak fabrika, Çamlı'nın Beydere Süt Besi İşletmesi'nden sonra Manisa'daki ikinci, toplamda ise altıncı fabrikası olacak. Fabrikayı, Çamlı için Avusturyalı çelik ve metal makine sistemleri sağlayan Andritz Group kuracak.

Andritz Group'a ait Yem ve Biyoyakıt Teknolojileri tarafından kurulacak fabrika, Çamlı'ya yeni yem tesisinin ekipmanlarını da tedarik edecek.

Group, yeni tesis için tüm süreçleri sağlayarak fabrikayı anahtar teslim şeklinde Çamlı'ya tahsis edecek.Andritz Group, modern aletlerin hizmetini de sağlayacak. Aletler arasında; kırıcı değirmen, soğutucular, çekiçli değermen, öğütücüler, mikro sıvı gübre sistemleri, filtreler ve optimik sistem içerisinde yer alan en büyük mikserler yer alıyor. Bu mikserler tek seferde 12 bin litreyi karıştıracak hacme sahip.

Yıllık 375 bin tonluk üretim kapasitesi olacak

Yeni fabrikada yer alacak makineler ile düşük maliyetle yüksek kaliteli yem üretilmesi amaçlanıyor. Fabrika, yıllık 375 bin ton üretim kapasitesine sahip olacak. Türkiye'nin önde gelen yem üreticilerinden olan Çamlı'nın, Andritz Group'la iş ilişkileri uzun zamandır devam ediyor.

Bu konularda ilginizi çekebilir