YK Private Banking "Özel Bankacılıkta İnovasyon" ödülü aldı

Yapı Kredi Private Banking, "Seyir Defteri" ürünü ile Private Asset Management (PAM) Dergisi'nin "Özel Bankacılıkta İnovasyon" ödülüne layık görüldü

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL  -  Türkiye'de ilk özel bankacılık hizmetini hayata geçiren Yapı Kredi Private Banking ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Son dönemde dünyada kullanımı yaygınlaşan Davranışsal Finans teorisini Türkiye'de Seyir Defteri ürünü ile uygulamaya başlayan banka, bu ürünü ile PAM Dergisi'nin Özel Bankacılıkta İnovasyon ödülünü kazandı.  

Banka, başlattığı bağış danışmanlığı hizmeti ile de Filantropi Alanında En İyi Hizmet Veren Banka olarak seçildi.  

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Pazarlama ve Ürün Yönetimi Direktörü İmre Tüylü, Türk bankacılık sektörünü sanat, vergi ve miras danışmanlığı kavramlarıyla tanıştıran kurum olarak sektörde yine bir ilk olan bu yeni hizmetlerini saygın kuruluşlar tarafından tescillenmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. 

Koç Üniversitesi'nin akademik katkısı ve TÜBİTAK desteğiyle gerçekleştirilen Seyir Defteri projesinin Türkiye'de davranışsal finans yaklaşımının risk ölçümüne dahil edildiği ilk uygulama olduğunu aktaran Tüylü, müşterilerinin 18 sorudan oluşan Finansal Davranış Formu'na verdiği yanıtları ve bankaları ile temasa geçtiği ilk andan itibaren yaptığı tüm finans tercihlerini harmanlayarak finansal davranışlarının özetini çıkardıklarını, sonrasında ise bir 'Müşteri Karnesi' oluşturduklarını ifade etti. 

Amaçlarının daha özel ve çok daha verimli bir hizmet sunabilmek, müşterilerini kendilerinden bile daha iyi tanımak olduğunu vurgulayan Tüylü, sözlerine şöyle devam etti: 

"Türkiye'yi ilk Filantropi Danışmanlığı hizmetiyle tanıştıran banka olarak PAM ödülleri ile Filantropi Alanında En İyi Hizmet Veren Banka seçilmek bizler için çok anlamlı. TÜSEV ile beraber yürüttüğümüz Filantropi Danışmalığı'nda amacımız müşterilerimizi etkili ve sürdürülebilir bağışcılığa teşvik etmek. Bu hizmeti talep eden özel bankacılık müşterilerimizi, danışmanlarımız aracılığı ile bağış yapmak, vakıf kurmak, çeşitli projeleri desteklemek gibi konularda ilgili yerlere yönlendiriyoruz. Filantropi Danışmanlığı hizmetimiz ile müşterilerimiz dilerlerse, bağışlarının takibini yaparak, hangi alanlarda harcandığı konusunda düzenli olarak rapor talep edebiliyor. Böylelikle müşteri ihtiyaç ve beklentilerini anlayarak, onlara bu beklentilerine uygun bir şekilde bağış yapabilecekleri doğru alanları işaret ediyoruz." 

Bu konularda ilginizi çekebilir