Doğuş ile yollar ayrıldı, yeni sponsor Arçelik mi?

Fenerbahçe erkek basketbol takımının geçen sezonki isim sponsoru Doğuş'la sözleşmesi sona erdi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Fenerbahçe Kulübü, geçen sezon erkek basketbol takımının isim sponsorluğunu üstlenen Doğuş Grubu'yla sözleşmenin sona erdiğini açıkladı.

Sarı-lacivertli kulüpten "Doğuş Grubu'na teşekkürlerimizle" başlıkla yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Geride bıraktığımız bu başarılı sezonun ardından, Doğuş Grubu'yla erkek basketbol takımımız arasındaki isim sponsorluğu anlaşmamız sona ermiştir. Bu süreçte Doğuş Grubu ile takımımız arasında, hem sportif başarı hem de iletişim anlamında örnek teşkil edecek bir birliktelik ortaya çıkmıştır. Takımımıza yapmış oldukları katkılardan dolayı, başta Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ferit Şahenk olmak üzere tüm Doğuş Grubu Ailesi'ne en içten teşekkürlerimizi sunarız."

Fenerbahçe'nin yoluna emin adımlarla devam edeceği vurgulanan açıklamada, "Belirtmek isteriz ki, Fenerbahçemiz yoluna her zaman olduğu gibi Büyük Fenerbahçe Taraftarı’nın da desteğini arkasına alarak, güçlü teknik kadrosu ve oyuncu grubuyla, mücadele edeceği tüm kulvarlarda şampiyonluk hedefleyecek şekilde devam edecektir." denildi.

Doğuş'un yerine Arçelik mi?

Dünya yazarlarından Kerim Ülker, Doğuş’un yerine Arçelik'in isim sponsoru olacağını köşesindeki yazısında dile getirmişti. Yazıda iddianın sahibinin Fenerbahçe’nin efsane isimlerinden Rıdvan Dilmen’e ait olduğu belirtilmişti.

Koç Holding’e ait Arçelik’in Fenerbahçe Başkanı Ali Koç aracılığı ile kulüple anlaşması muhtemel. Ancak sponsorluğu Arçelik'in mi yoksa bağlı markası Beko'nun mu alacağı bilinmiyor.

Temsa distribütörü ile davalık oldu, kendi şirketini kurmayı planlıyorTemsa distribütörü ile davalık oldu, kendi şirketini kurmayı planlıyor

 

Bu konularda ilginizi çekebilir