11 °C

Messi 500 milyon euro eder

Messi'ye talip kulüplerin 500 milyon euroyu gözden çıkarması gerektiği ileri sürüldü

Messi 500 milyon euro eder

BARCELONA - Yıldız futbolcu Messi'yi transfer etmek isteyen kulüplerin 500 milyon euroyu gözden çıkarması gerektiği iddia edildi.

Barcelona Kulübü'ne yakınlığıyla bilinen Sport Gazetesi'nde yer alan haberde, Arjantinli Lionel Messi'yi transfer etmek isteyen kulüplerin "500 milyon euroyu gözden çıkarması" gerektiği ileri sürüldü.

Bazı internet sitelerinde çıkan Manchester City'nin Messi için "200 milyon euro vermeye hazır olduğu" yönündeki haberlere atfen Sport Gazetesi'nde yer alan haberde, Katalan ekibinin Messi konusunda hiçbir transfer görüşmesini kabul etmeyeceği değerlendirmesinde bulundu.

Arjantinli futbolcuyu almak isteyenlerin "500 milyon euroluk bir operasyon yapması gerektiği" vurgulanan haberde, "Messi'nin sözleşmesini tek taraflı feshetmesinin bedeli 250 milyon euro 5 yıllık bir sözleşme yapması halinde bir o kadar daha ödenmesi gerekecektir. Çünkü Messi'ye yıllık net 25 milyon euro ödeniyor" denildi.

Haberde, tek taraflı sözleşmesini feshetmesi halinde 250 milyon euro ödemesi gereken Messi'nin 2018 haziran ayı sonuna kadar Barcelona ile anlaşmasının bulunduğu hatırlatıldı.

Sport Gazetesi'nde haberde ayrıca Barcelona Başkanı Josep Maria Bartemou'nun, "Messi satılık değil. Burada doğan bir futbolcu ve Barça'da kalmaya devam etmeli. Dünyada referans ve ekol olan bir futbolcu. İnşallah spor kariyerinin sonuna kadar Barcelona'da kalır" şeklindeki sözlerine de vurgu yapıldı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.