19 °C

PSG’den Türkiye’ye 5 milyon TL’lik futbol okulları yatırımı

Dünyanın en büyük markalarından olan Paris Saint-Germain Kulübü ve Futbol Union şirketi, Türkiye’de 15’nci resmi okulunu açtı. 5 milyon TL’lik yatırım ile Türkiye’ye ilk girişi yapan Paris Saint-Germain Futbol Okuluları, 10 şehirde toplamda 3 bin 500 öğrenciye ulaşmayı hedefliyor.

PSG’den Türkiye’ye 5 milyon TL’lik futbol okulları yatırımı

Türk futbolunun altyapısına model oluşturmak ve Paris Saint-Germain altyapısına futbolcu yetiştirmek amacıyla 5 milyon TL’lik yatırımla açılan okulda, 4-18 yaşındaki çocuklara yönelik futbol eğitimi verilecek.

Kişisel gelişim derslerinin de verildiği okulda dersler İngilizce ve Fransızca veriliyor. PSG Soccer School Turkey, İstanbul’dan sonra 5 milyon yatırımla İzmir, Bursa, Antalya ve Ankara’da okul açacak. 2020 yılında 10 şehirde toplam 3 bin 500 öğrenciye ulaşmak hedefi olan PSG Futbol Okulu 500 kişiye de doğrudan yeni istihdam sağlamış olacak.

2019 yılında 5 milyon yatırım 6 yeni okul

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan PSG Soccer School Turkey Kurucusu Nihat Uğurlu, “Okulumuzu 26 Mayıs tarihinde açtık ve ilk antrenmanının üzerinden 6 ay geçmesine rağmen şu anda oldukça yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Şu anda okulumuzda 350 öğrenciye eğitim veriyoruz. Bu sayıyı yılsonunda 450’e çıkarmayı hedefliyoruz. İlk etapta 10 milyon TL’lik yatırımla İstanbul’da açtığımız okulumuzun arkasında dünyaca ünlü bir dev bulunuyor ve Türkiye’de yeni yatırımlarımız olacak. 2019 yılında ülkemize 5 milyon TL’lik yatırım yapmayı planlıyoruz. Yatırımlarımızda İzmir, Bursa, Ankara ve Antalya olmak üzere toplamda 10 şehre odaklanacağız” dedi.

500 kişiye yeni istihdam

Futbol eğitimlerinin yanı sıra kişisel gelişim eğitimleri de veren PSG Soccer School Turkey, İstanbul, Bursa, Ankara ve Antalya’da 300’ü antrenör doğrudan 500 kişiye istihdam sağlıyor. 2019 yılında 10 kişisel gelişim uzmanı, 10 beslenme uzmanı, 20 psikolojik danışman ve 20 spor pedegogu ve 300 futbol antrenörü ve 140 futbol okulu satış uzmanı ile anlaşarak doğrudan 500 kişiye yeni istihdam sağlamayı hedefliyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap