11 °C

4.5 yılda 3.746 çalışma belgesi verildi

Son dört buçuk yılda Yıldırım Belediyesi tarafından müteşebbislere 3 bin 746 iş yeri çalışma belgesi verildi.

4.5 yılda 3.746 çalışma belgesi verildi

BURSA (DÜNYA) - Yıldırım’ın ekonomisine artı değer sağlamak adına girişimcileri ve esnafı destekleyen projeler üreten Yıldırım Belediyesi, bu sayede yeni iş yerlerini ekonomiye dahil eden vatandaşların ilçeyi tercih etmesini sağlıyor. Yıldırım Belediyesi, 2014 yılında 627, 2015 yılında 536, 2016 yılında 886, 2017 yılında 888 ve 2018 yılında 809 olmak üzere toplamda 3 bin 746 girişimciye iş yeri açma ruhsatı verdi.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Göreve geldiğimiz günde ilçemizde faaliyet gösteren iş yeri sayısı ile bugün gelinen noktada ilçemizde faaliyet yürüten iş yeri sayısını, bizim başarımızı ortaya koyacak en önemli parametrelerden birisi olarak değerlendiriyor ve çalışmalarımıza bu doğrultuda yön veriyoruz” dedi.

Hayata geçirdikleri proje ve hizmetler ile Yıldırım’ın marka değerini yükseltmek için çalıştıklarını dile getiren Başkan İsmail Hakkı Edebali, teknolojinin hayatı kolaylaştıran özelliklerini uygulamaya koyarak e-belediyecilik alanında önemli atılımlar gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Başkan Edebali, “Şehrimizde iş yeri açma ve çalıştırma ruhsat başvuruları ile ruhsat harcı ödemelerinin web sitemiz üzerinden yapılmasına olanak sağlayacak çalışmayı hayata geçirerek ve bürokratik işlemleri hızlandırarak hemşerilerimize kolaylık sağladık. e-belediye uygulaması hayata geçmeden önce Yıldırım’da iş yeri açmak isteyenler birkaç defa belediyeye gitmek zorunda kalıyordu. Artık vatandaşlarımızın internet sitemiz üzerinden yaptıkları başvurulara daha hızlı yanıt veriyoruz. ‘Modern belediyecilik’ kültürüne olmazsa olmazlarımız arasında yer vererek vatandaşların hayatını kolaylaştıracak projeler üretmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.