8 °C

Denizli havluları Dünya Kupası'na gidiyor

Bu yıl Brezilya'da gerçekleştirilecek 2014 Dünya Kupası'nın ana sponsorlarından biri için Denizli'de havlu yapıldı

Denizli havluları Dünya Kupası'na gidiyor

DENİZLİ - Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kocasert, "Dünya, Denizli'nin ev tekstilindeki kalitesini kabul etmiş durumda" dedi. 

Kocasert yaptığı konuşmada, dünyadaki önemli organizasyonlardan İstanbul Ev Tekstili Fuarı'nın yarın açılacağını ve Denizli'den 85 firmanın katıldığını söyledi. 

Denizli'nin dünyanın büyük organizasyonları için havlu ve bornoz üretmeye devam ettiğini kaydeden Kocasert, şöyle konuştu: 

"Bu yıl Brezilya'da gerçekleştirilecek 2014 Dünya Kupası'nın ana sponsorlarından biri için Denizli'de havlu yapıldı. Brezilya'da kullanılacak olan havluların Denizli'den gidiyor olması, hepimize çok büyük bir mutluluk ve gurur veriyor. Buradan çıkarılması gereken sonuç şu, artık dünya Denizli'nin ev tekstilindeki kalitesini kabul etmiş durumda. Çok fazla tedarik imkanı olmasına, daha ucuz, özellikle Uzakdoğu menşeli tedarik imkanı bulunmasına rağmen Türkiye'nin ve Denizli'nin tercih ediliyor olması çok önemli. Gerçekten büyük bir gurur kaynağı." 

Denizli denilince akla tekstilin, havlu ve bornozun geldiğini kaydeden Kocasert, "Tenis turnuvalarından futbol şampiyonalarına, basketbol şampiyonlarından dünyanın en önemli golf turnuvalarına kadar havlularının Denizli'den gidiyor olması bir tesadüf değil. Denizli'nin ulaştığı kalitenin, Denizli'nin ulaştığı yüksek noktanın bir sonucu" dedi. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.