8 °C

Ege Vitrifiye, 'Çift Yıldız Belgesi' aldı

Türkiye’nin önde gelen vitrifiye üreticilerinden Ege Vitrifiye Sağlık Gereçleri ve Ticaret A.Ş. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen TSE Çift Yıldız Belgesi’ni almaya hak kazandı.

Ege Vitrifiye, 'Çift Yıldız Belgesi' aldı

İZMİR-Türkiye’nin önde gelen vitrifiye üreticilerinden Ege Vitrifiye Sağlık Gereçleri ve Ticaret A.Ş. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen TSE Çift Yıldız Belgesi’ni almaya hak kazandı. İhracat ve iç piyasada ürün kalitesine verdiği değeri belgeyle taçlandırdı.

Ege Vitrifiye Kemalpaşa Fabrikasında düzenlenen belge takdim töreninde, İbrahim Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Polat, TSE Çift Yıldız Belgesi’ni, TSE Ege Bölge Koordinatörü Atila Gündüz’ün elinden aldı. İbrahim Polat, konuşmasında Ege Vitrifiye’nin başarısını, çalışma ve gayretin sonucu olarak değerlendi ve “Aldığımız belgeler ve üretim kalitemizle hem şirketimize hem memleketimize katkımız devam edecektir” diye konuştu.
Ege Vitrifiye’nin yapılan bağımsız araştırmalara göre vitrifiye sektöründe, Türkiye’nin en çok bilinen ikinci markası konumunda olduğunu belirten İbrahim Polat Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Baran Demir ise, “Biz bu meşakkatli sürecin üstesinden, çalışanlarımıza, şirketimize ve yönetim kurulu başkanımıza güvenerek geldik. Yöneticilerimizi içimizden yetiştirdik, çalışan herkesin görüşlerine değer verdik” dedi.

Ege Vitrifiye Genel Müdürü Merter Savaş normal TSE standartları üzerine, kalitelerini daha da artırarak TSE Çift Yıldız Belgesiyle taçlandırdıklarını belirterek “Çift Yıldız Belgesi bu sene aldığımız üçüncü belge. Ar-Ge çalışmalarımıza hız vererek, rekabetçi piyasada daha da güçlendik. Bu belge şirketimize hem ulusal hem de küresel pazarda büyük katkılar sağlayacaktır” diye konuştu.

Ege Vitrifiye’yi gösterdiği başarılardan ötürü tebrik eden TSE Ege Bölge Koordinatörü Atila Gündüz ise tüm çalışanlara kaliteye gösterdikleri hassasiyetten ötürü teşekkür ederek Ege Vitrifiye’nin ilerleyen zamanlarda alacağı yeni belgeler için “TSE olarak bundan sonra ki süreçte de tescilleyeceğiniz her türlü standartta yanınızdayız ve yardımcı olmaya hazırız” dedi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap