19 °C

Görevlendirme yapılan belediyenin bütçesi 8 ayda fazla verdi

KHK kapsamında görevlendirme yapılan Mersin'in Akdeniz Belediyesi, hizmetleri artırırken giderleri azaltarak geçen yıl ilk 8 ayda 14 milyon 768 bin lira açık veren bütçesinde, bu yılın aynı döneminde 4 milyon 132 bin lira fazla sağladı.

Görevlendirme yapılan belediyenin bütçesi 8 ayda fazla verdi

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında geçen yıl aralık ayında görevlendirme yapılmasıyla birlikte Mersin'in Akdeniz Belediyesinde, gelir-gider dengesinde de büyük adımlar atıldı.

Gereksiz giderlerin kısılıp elde edilen bütçeyi yatırımda kullanan belediye, yeni birçok hizmete rağmen 'fazla' vermeye başladı.

Geçen yılın ilk 8 ayında 58 milyon 997 bin lira gelire sahip olan belediyede 73 milyon 765 bin lira harcama yapılarak 14 milyon 768 bin lira açık verilirken, görevlendirme yapılmasıyla birlikte bu yılın aynı dönemde ise gelir 66 milyon 878 bin liraya ulaştı. Giderin de 62 milyon 746 bin lira olmasıyla birlikte bütçe 4 milyon 132 bin lira fazla verdi.

Geçen yıla göre hizmetlerinin sayısını ve kalitesini artıran belediye buna rağmen gelirini yükseltip, giderini de azaltmayı başardı.

"Çok ciddi harcama kalemlerinde tasarrufa gittik"

Görevlendirmeyle birlikte kaynakların vatandaşa hizmet olarak dönmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini anlatan Akdeniz Belediye Başkan Vekili Kaymakam Muhittin Pamuk, "Bütün harcamalarımızı gözden geçirdik. Çok ciddi harcama kalemlerinde tasarrufa gittik. Bu elde ettiğimiz tasarrufu vatandaşa hizmet odaklı alanlara yönlendiriyoruz. Bu noktada çok ciddi tasarrufumuz var. Amacımız hizmet odaklı bir anlayışı belediyede hakim kılmak. Bunu belli bir aşamaya getirdik. Önümüzdeki süreçte de bu noktada devam edeceğiz" dedi. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap