13 °C

Sezonun ilk kitap fuarı Adana’da

Çukurova Kitap Fuarı, 7-15 Ocak tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde.

Sezonun ilk kitap fuarı Adana’da

Çukurova Kitap Fuarı, onuncu yılında çok sayıda yazarı konuk etmeye hazırlanıyor. Programda panel, söyleşi ve çocuk etkinliklerinden oluşan 70 kültür etkinliğine 300 yazar katılıyor.

Dokuz gün süresince Gülten Dayıoğlu, Muzaff er İzgü, Mustafa Armağan, Canan Tan, Ahmet Şimşirgil, Ayşe Kulin, Arda Türkmen, Yavuz Bahadıroğlu, Mehmet Ali Bulut, Canan Karatay, Ahmet Ümit, Yılmaz Özdil, Cemalnur Sargut, Mavisel Yener, Şebnem İşigüzel, Sinan Yağmur, Deniz Kavukçuoğlu, Fatoş Güney, Altan Öymen, Enver Aysever, Sevil Atasoy, Sinan Canan, İbrahim Kaboğlu, Ercan Karakaş, Nuray Sayarı, Yekta Kopan, İsmail Saymaz, Feyza Hepçilingirler, Rıza Kıraç, Koray Yersüren, Büşra Küçük, Kahraman Tazeoğlu, Ataol Behramoğlu ve İpek Ongun’un da aralarında bulunduğu pek çok yazar, şair ve akademisyen okurlarıyla buluşacak.

doğumunun 90. yılında ahmed arif Şair

Ahmed Arif doğumunun 90. yılında Metis Yayınları ve TÜYAP tarafından düzenlenecek Şeyhmus Diken’in konuşmacı olarak katılacağı söyleşiyle 13 Ocak Cuma günü fuarda anılacak.
edebiyattan sinemaya yılmaz güney

Çukurova Kitap Fuarı, sinemamızın önemli ismi Yılmaz Güney’i bir etkinlikle anıyor. 7 Ocak Cumartesi günü İthaki Yayınları tarafından düzenlenecek söyleşide Fatoş Güney, Yılmaz Güney’in edebiyatı, yaşamı ve sinemasını ele alacak.

sosyal medyada fuar

Çukurova Kitap Fuarı web sitesi yenilendi. Fuarla ilgili en güncel haberler, konuk yazarlar, ulaşım bilgileri, etkinlikler ve imza günleri www. cukurovakitapfuari.com sitesinden ve facebook/cukurovakitap, twitter/ kitapfuari ve instagram/kitapfuari hesaplarından takip edilebiliyor. Ayrıntılı etkinlik programı ve imza günleri listesine web sitesinin Etkinlik Takvimi sekmesinden ulaşılabiliyor. Girişin ücretsiz olduğu Çukurova 10. Kitap Fuarı, 7 - 15 Ocak tarihleri arasında her gün 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Son gün kapanış saati 19.00.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap