6 °C

ABD'li şirket, IMS Proje şirketini satın aldı

ABD merkezli inşaat risk yönetimi şirketi Hill International, İstanbul merkezli IMS Proje Yönetimi AŞ'yi satın aldı

ABD'li şirket, IMS Proje şirketini satın aldı

ABD merkezli inşaat risk yönetimi şirketi Hill International'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket, 80 kişilik profesyonel kadroya sahip ve uluslararası proje geliştiricilerine, kurumsal yatırımcılara ve büyük perakendecilere proje yönetimi hizmeti veren IMS Proje Yönetimi şirketini bünyesine kattı. 

Eski IMS Proje Yönetimi Başkanı ve Hill'in Türkiye ve Orta Asya Proje Yönetimi Grubu Başkan Yardımcısı Serdar Güçar, bu birleşmenin, müşterilerinin beklentilerini karşılayabilme kabiliyetlerini, uluslararası standartlarla donatarak güçlendireceğini ifade etti.  

Hill International Başkanı ve Üst Düzey Yöneticisi David Richter de IMS'in bünyelerine katılmasının, Hill'in proje yönetim kaynaklarını ve kapasitesini yalnızca Türkiye'de değil, tüm bölge genelinde güçlendireceğini belirtti.  

IMS Proje Yönetimi AŞ 1989 yılında kuruldu. Şirket, Orta Asya, Doğu Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu'da yüzlerce ticari gayrimenkul projelerine hizmet verdi.  

Hill Internationa'ın ise, dünya çapında 100 ofisinde 4,700'den fazla çalışanı bulunuyor. 

Engineering News-Record dergisinin sıralamasına göre, Hill International Amerika'nın 9. en büyük inşaat yönetimi şirketi konumunda bulunuyor. 
 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.