12 °C

ABD'de silahlı saldırı: 3 ölü

Maryland eyaletindeki bir iş merkezinde gerçekleşen silahlı saldırıda 3 kişinin öldüğü, 2 kişinin de yaralandığı duyuruldu. Polis, saldırganın arandığını açıkladı.

ABD'de silahlı saldırı: 3 ölü

ABD'nin Maryland eyaletindeki bir iş merkezinde meydana gelen silahlı saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Saldırının gerçekleştiği Harford kenti şerifi Jeffrey Gahler, basın mensuplarına saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Gahler, silahlı saldırıda 3 kişiyi öldürüp, 2 kişiyi yaraladığı tahmin edilen zanlının Radee Labeeb Prince (37) olduğu ve saldırganın arandığını ifade etti.

Saldırının saat 09.00 sularında Harford'ın Edgewood bölgesinde yer alan "Emmorton Business Park" içindeki Advanced Granite Solutions adlı firmada meydana geldiğini dile getiren Gahler, Prince'in işletmeyle ilgisinin olduğuna inandıklarını söyledi.

Henüz saldırının nedenini bilmediklerine işaret eden Gahler, Prince'in Maryland dışında Delaware, Pennsylvania ve başkent Washington DC'de de arandığını belirtti. Gahler, saldırıda hayatını kaybedenlerin ve yaralananların kimlikleri üzerinde çalıştıklarını, ilerleyen saatlerde olayla ilgili yeni bilgileri paylaşacaklarını vurguladı.

AP'nin haberinde, saldırının yaşandığı Advanced Granite Solutions firmasının sahibinin ABD'de yaşayan Burak Caba isimli bir Türk olduğu ve firmanın 2004 yılından beri faaliyet gösterdiği ifade edildi. Ayrıca zanlı Prince'in, 4 ay öncesine kadar firmada makine operatörü olarak çalıştığı ve ardından işten ayrıldığı bildirildi.

Öte yandan saldırı nedeniyle aynı bölgedeki bazı okulların ve işletmelerin kapılarını kapattığı ve hiçbir ziyaretçinin girişine izin verilmediği kaydedildi.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.