9 °C

Audi A1 iddialı geliyor

Audi'nin ürettiği küçük sınıftaki yeni modeli A1 basına tanıtıldı.Piyasa değeri 15,8 bin euro.

Audi A1 iddialı geliyor

HAMBURG - Audi'nin dinamik, kaliteli ve bireysel özellikleriyle genç, modaya düşkün ve spora ilgi duyan otomobil tutkunlarına yönelik ürettiği küçük sınıftaki yeni modeli "A1" basına tanıtıldı.

Hamburg'un ünlü mekanlarından "İnduschina" adlı kulüpte düzenlenen tanıtıma Hamburg Audi Merkezinin Genel Müdürü Jürgen Deforth, Türk kökenli Alman sinema sanatçısı Sibel Kekilli, WBA Kıtalararası Dünya Boks Şampiyonu Mahir Oral, Almanya'nın tanınmış sinema sanatçılarından Wolke Hegenbarth, Eva Hassmann, Pheline Roggan'ın yanı sıra çok sayıda sanat, iş ve müzik dünyasından davetliler katıldı.

Audi'nin yeni serisi TDI ve TFSI modeli, 99 gram Co2 salınımı yapıyor, 3954 milimetre uzunluğunda, 1740 milimetre genişliğinde ve 1417 milimetre yüksekliğine sahip. 100 km'de 3,8 ila 5,3 litre arasında yakıt tüketiyor.

A1 modelde 86 beygir ila (63 KW 86 PS) 122 beygir (90 KW 122 PS) arasında güç üreten, ikisi TDI ve ikisi de TFSI olmak üzere dört adet motor seçeneği bulunuyor. Audi A1 3 kapılı hatchback ve 5 kapılı sportback modeliyle yola çıkıyor. 100 km. hıza 12.1 saniyede ulaşıyor ve azami sürati 179 km/h. Piyasa değeri ise 15 bin 800 euro.

A1 modelde ayrıca elektronik aks, diferansiyel kilitli standart ESP dengeleme sistemi, A'in kullanımını daha da sportif hale getiriyor. Yedi ileri, çift kavramalı S tronic şanzıman sayesinde A1 vitesleri son derece hızlı, konforlu ve çekiş kuvvetinde hissedilir bir fark olmadan değiştiriyor.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap