25 °C

Avrupa'da vergi reformu endişesi

Avrupa'nın en büyük ekonomisine sahip beş ülkenin maliye bakanları, Beyaz Saray'a bir mektup göndererek ABD'deki vergi reformunun uluslararası ticareti olumsuz etkileyebileceği uyarısında bulundu.

Avrupa'da vergi reformu endişesi

Avrupa'nın en büyük beş ekonomisinin maliye bakanları, ABD Başkanı Donald Trump'ı vergi reformunun uluslararası anlaşmaları ve ticareti olumsuz etkileyebileceği konusunda uyardı.

Financial Times gazetesi; İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya Maliye Bakanlarının, Beyaz Saray'a ve ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin'e gönderdikleri mektupta vergi reformuyla ilgili endişelerini dile getirdiklerini yazdı. Avrupa'nın güçlü ekonomilerinin, Trump'ın yeni vergi reformuyla "Önce Amerika" politikasını ileriye taşıyarak ticaret alanında Avrupa aleyhine kararlar almasından endişe ettiği belirtiliyor.

Avrupalı bakanlar, vergi tartışması konusunda ABD'nin iç işlerine karışmak istemediklerini, ancak vergiyle ilgili alınacak önlemlerin Avrupa'yı ve uluslararası anlaşmaları olumsuz etkileyebileceğini ifade etti.

ABD'nin vergi sisteminde son 30 yılın en büyük değişikliklerini öngören 1,5 trilyon dolarlık vergi tasarısı, Kongre'nin iki kanadı olan Senato ve Temsilciler Meclisi'nde kabul edilmişti.

ABD'nin vergi reformu yabancı bankaları vurabilirABD'nin vergi reformu yabancı bankaları vurabilir

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap