15 °C

Barzani'den Başika ziyareti

IKBY Başkanı Barzani Başika'daki Peşmerge cephesini ziyaret etti

Barzani'den Başika ziyareti

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Musul'un Başika kasabasındaki Peşmerge cephesini ziyaret etti. 

Barzani, terör örgütü DAEŞ üyelerinin saldırısına uğrayan Musul'un Başika kasabasındaki Peşmerge cephesini ziyaret ederek, komutanlar ile bir araya geldi.

Ziyaretin ardından basın toplantısı düzenleyen Barzani, militanların son birkaç gün içerisinde Peşmerge cephelerine büyük saldırılar düzenlediğini belirterek, "Her şeyden önce bu saldırılar sonucu hayatını kaybeden Peşmergelerin ailelerine ve kendime baş sağlığı diliyorum. Sizlere hatırlatmam gereken önemli bir husus var. Teröristler bu son saldırılarını yapmak için bir aydan fazladır hazırlık yapıyorlardı. Onların planı çok farklıydı ve yapacakları saldırılarla birçok yeri alabileceklerini sanıyorlardı" dedi.

DAEŞ'in bu saldırılar sonucu büyük bozguna uğradığının altını çizen Barzani, şunları kaydetti:

"Kendileri Peşmergelerin şehit olmasına neden oldular ancak büyük darbeler alarak geri çekildiler. Planladıkları yeri geri alamadan döndüler. Peşmerge cephelerine saldırıları büyük olduğu gibi, aldıkları yenilgiler de büyüktü. Elimizdeki bilgilere göre kayıpları 250'den fazladır. Elbette yeryüzündeki hiç bir DAEŞ, bir Peşmerge'nin tırnağı bile etmez. Bu yüzden Kürdistan halkı başı dik ve onurludur çünkü ağır bedeller ödüyor."

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.