30 °C

Cezayir'le KEK Protokolü imzalandı

Türkiye ile Cezayir arasında Karma Ekonomik Komisyon (KEK) protokolü imzalandı.

Cezayir'le KEK Protokolü imzalandı

 

ANKARA - Türkiye-Cezayir Karma Ekonomik Komisyonu 9. Dönem Toplantısında, iki ülke arasında Karma Ekonomik Komisyon (KEK) protokolünün imzalandığı bildirildi.

Devlet Bakanlığından verilen bilgiye göre, Türkiye-Cezayir Karma Ekonomik Komisyonu toplantısında, mevcut ticari ve ekonomik ilişkiler gözden geçirilerek, ikili ticaretin geliştirilmesine yönelik alınabilecek önlemlerle, enerji, madencilik, tarım, sanayi, ulaştırma, standardizasyon, sağlık, müteahhitlik ve müşavirlik hizmetleri konularında işbirliği imkanları görüşüldü.

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz'ın başkanlık ettiği Türk heyeti ile Enerji ve Madencilik Bakanı Chakib Khelil'in başkanlık ettiği Cezayir heyeti arasındaki görüşmeler tamamlanarak, iki ülke heyet başkanları tarafından Karma Ekonomik Komisyon (KEK) protokolü imzalandı.

Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması, Tarım Alanında İşbirliği ile iki ülke standardizasyon kuruluşları Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ve Cezayir Standardizasyon Enstitüsü (IANOR) arasında Teknik İşbirliği Mutabakat Zabıtlarının imzalanması amacıyla nihai görüşmelerin gerçekleştirildiği bildirildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap