15 °C

Enbar'da sokağa çıkma yasağı

Enbar ilinin merkez ilçesi Ramadi'de, IŞİD militanlarının saldırı düzenlemesi ihtimaline karşı önlem olarak sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Enbar'da sokağa çıkma yasağı

ENBAR - Irak'ın batısındaki Enbar İl Meclisi'nin, merkez ilçe Ramadi'de bugün sokağa çıkma yasağı ilan ettiği bildirildi. 

Enbar İl Meclisi Başkanı Sabah Kerhut, yaptığı açıklamada, Ramadi'de bugün ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini aktardı. 

Kerhut, araçları ve insanları kapsayan sokağa çıkma yasağı kararının, terör örgütü IŞİD militanlarının Ramadi'ye saldırı düzenlemesi ihtimaline karşı önlem olarak alındığını dile getirdi. 

Ramadi'de güvenliğin iyileşme gösterdiğini belirten Kerhut, ancak kentin güney, kuzey ve batı kesimlerinde yer yer IŞİD militanları ile çatışmaların çıktığını ve güvenlik güçlerinin örgüte karşı koyduğunu ifade etti. 

Otorite boşluğunun yaşandığı Irak'ta, IŞİD öncülüğündeki silahlı grupların haziran ayında Musul başta olmak üzere bazı bölgelerin kontrolünü ele geçirmesinin ardından, ülkenin çeşitli yerlerinde IŞİD ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar sürüyor. ABD'ye ait hava unsurları da IŞİD'in kontrolündeki bazı hedeflere hava saldırıları düzenliyor. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap