Eyfel Kulesi'ni Türk Bayrağı renkleri aydınlatacak

Paris'in dünyaca ünlü sembolü Eyfel Kulesi, Türk bayrağının renkleriyle kırmızı ve beyaz olarak aydınlatılacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Fransa'da "Türkiye Mevsimi" kapsamında, 6-11 Ekim tarihleri arasında Paris'in dünyaca ünlü sembolü Eyfel Kulesi, Türk bayrağının renkleriyle kırmızı ve beyaz olarak aydınlatılacak.

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfından (İKSV) yapılan açıklamaya göre, Türkiye ve Fransa'nın Dışişleri ve Kültür bakanlıklarının himayesinde, İKSV ve Culturesfrance'ın iş birliğiyle, 1 Temmuz 2009–31 Mart 2010 tarihleri arasındaki Fransa'da "Türkiye Mevsimi", Fransa'nın dört bir yanındaki etkinliklerle devam ediyor.

Bu kapsamda ekim ayında Paris'te Türkiye rüzgarı esecek. 6–11 Ekim tarihleri arasında Paris'in dünyaca ünlü sembolü Eyfel Kulesi Türk bayrağının renkleriyle, kırmızı ve beyaz olarak aydınlatılacak.

Fransa'da "Türkiye Mevsimi" çerçevesinde, ekim ayında gerçekleştirilecek bir başka büyük etkinlik ise Paris'in en prestijli sergi mekanlarından Grand Palais'de açılacak dev İstanbul sergisi olacak.

Grand Palais, Fransa'da Türkiye Mevsimi Sergiler Direktörü ve Sakıp Sabancı Müzesi Müdürü Dr. Nazan Ölçer'in küratörlüğünde düzenlenen "Bizans'tan İstanbul'a: İki Kıtanın Limanı" başlıklı sergiye 3 ay ev sahipliği yapacak.

Fransa Ulusal Müzeler Birliği ve İIKSV tarafından, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı'nın desteğiyle gerçekleştirilen sergi, 9 Ekim Cuma günü açılacak.