10 °C

Filistinli bakan öldürüldü

Filistinli bakan İsrail askerleriyle yaşadığı arbede sonunda öldü

Filistinli bakan öldürüldü

TURMUSIYA- İsrail işgali altındaki Batı Şeria'da bugün yapılan bir protesto gösterisi sırasında İsrail askerleriyle yaşadığı arbedede darbe alan Filistinli bir bakan öldü.              

Olaya tanık olan Reuters fotoğrafçısı ve bir sağlık görevlisinin bildirdiğine göre Bakan Ziyad DEbu Ein, Turmusiya köyünde meydana gelen olay üzerine ambulansla Ramallah kentinde bir hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti           

3 gün yas ilan edildi

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin Kurtuluş Örgütüne (FKÖ) bağlı Yahudi Yerleşim Birimi ve Ayrım Duvarıyla Mücadele Komisyonu Başkanı Ziyad Ebu Ayn'ın ölümü nedeniyle 3 günlük yas ilan etti.   

Filistin resmi haber ajansı WAFA'nın haberine göre, Abbas, Ramallah'ta İsrail güçlerinin Yahudi yerleşim birimlerini protesto eden gruba göz yaşartıcı gazla müdahalesi sırasında bir İsrail askerinin dipçikle göğsüne vurması sonucu hayatını kaybeden Ebu Ayn'ın ölümüne ilişkin yapılan soruşturma neticesinde gerekli uygulamaların yerine getirileceğini kaydetti.

"İsrail'in Filistin halkına yönelik ihlallerini sürdürmesini kınayan" Abbas, Filistinli Bakanın maruz kaldığı olayı, "Ebu Ayn'ın şehit olmasına neden olan vahşice saldırı. Susulması ve kabul edilmesi mümkün olmayan barbarca bir eylem" olarak nitelendirdi. 

Abbas Ebu Ayn'ın ölümü üzerine ülkede 3 günlük yas ilan edildiğini bildirdi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.