14 °C

Gazze'de can kaybı artmaya devam ediyor

İsrail'in 7 Temmuz'dan bu yana abluka altındaki Gazze'ye yönelik saldırılarında yaşamını yitirenlerin sayısı 612'ye, yaralananların ise 3 bin 700'e yükseldi

Gazze'de can kaybı artmaya devam ediyor

GAZZE - İsrail'in Gazze'ye yönelik hava ve karadan sürdürdüğü saldırılarda yaşamını yitirenlerin sayısının 612'ye yükseldiği bildirildi. 

Gazze'de görevini fiilen sürdüren eski Filistin Hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, İsrail'in 7 Temmuz'dan bu yana abluka altındaki Gazze'ye yönelik saldırılarında yaşamını yitirenlerin sayısının 612'ye, yaralananların ise 3 bin 745'e yükseldiğini belirtti. 

Kudra ayrıca, İsrail'in Gazze'nin çeşitli bölgelerine düzenlediği saldırılarda bugün ölenlerin sayısının 55'e ulaştığını söyledi.   

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan üç Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü. İsrail, olayların ardından 7 Temmuz'da "Koruyucu Hat" adı altında Gazze'ye havadan, 17 Temmuz Perşembe akşamı da karadan saldırıya geçmişti. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.