13 °C

Gemi faciasında 377 kişiye hala ulaşılamadı

Çin'de 456 yolcusuyla pazartesi akşamı kasırgaya yakalanarak batan gemiden yalnızca 14 kişi sağ kurtulabildi. Şimdiye kadar 65 kişinin de cansız bedenine ulaşıldı

Gemi faciasında 377 kişiye hala ulaşılamadı

Çin'de gemi kazasında ölü sayısının 65'e yükseldiği bildirildi. 

Şinhua ajansının haberinde, ülkenin merkezindeki Hubey eyaletinin Cienli bölgesinde "Dongfangcışing" (Doğu Yıldızı) adlı yolcu gemisinin kasırgaya yakalanarak batmasının ardından 14 kişinin sağ kurtulduğu kazada, arama kurtarma çalışmalarında 65 cansız beden bulundu. 

Bölgede arama kurtarma çalışmalarının aralıksız devam ettiği belirtilirken, dalgıçların geminin içine kolay erişebilmesi amacıyla ters halde batık olan geminin taban kısmında delikler açıldığı ifade edildi. 

Çin Ulaştırma Bakanlığı da dalgıçların kabinleri tek tek incelediğini açıkladı. Çalışmaların devam edeceği ve kayıplar için umutların yitirilmediği belirtildi. 

Diğer yandan, 377 kişiye hala ulaşılamazken, bugün gemi enkazının sudan çıkarma çalışmalarının başlatılacağı kaydedildi. 

Doğu Yıldızı adlı tur gemisinin 456 yolcusuyla ülkenin doğusunda bulunan Ciangsu eyaletinin başkenti Nancing'den güneybatıda bulunan Çongçing'e seyahat ederken pazartesi akşamı kasırgaya yakalanarak bir iki dakika içinde battığı açıklanmıştı. Sağ kurtulan kaptan ve baş mühendis sorgulanmak üzere gözaltına alınmıştı. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap