Hindistan-Pakistan arasında çatışma: 7 ölü, 2 yaralı

Hindistan ve Pakistan'ın Keşmir'deki Kontrol Hattında karşılıklı ateş açması sonucu 4 Pakistanlı ve 3 Hintlinin hayatının kaybettiği, 2 Pakistanlının yaralandığı bildirildi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Geçtiğimiz günlerde Hindistan ve Pakistan'ın karşılıklı olarak savaş uçaklarını düşürmesinin ardından bugün Keşmir'deki Kontrol Hattında çıkan çatışmada her iki taraftan da siviller hayatını kaybetti.

Pakistan ordusu çatışmada, 2 Pakistanlı askerin ve 2 sivilin yaşamını yitirdiğini, 2 sivilin de yaralandığını bildirdi. Hint yetkililer de Pakistan'ın açtığı ateş sonucu 3 sivilin hayatını kaybettiğini belirtti.

Hindistan-Pakistan gerilimi

Hindistan ile Pakistan arasındaki son gerilim, Keşmir'in Hindistan idaresindeki kısmında 14 Şubat'ta polis teşkilatına bağlı milis gücüne yapılan ve 44 kişinin öldüğü bombalı saldırıyla başladı.

Saldırıyla ilgili Pakistan'ı suçlayan Hindistan, Pakistan tarafındaki terör örgütü hedeflerine hava saldırısı düzenledi. Pakistan da hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle Hindistan'a ait iki savaş uçağını düşürdü; ayrıca Pakistan uçakları Hindistan hava sahasına girdi. Hindistan da, Pakistan'a ait bir savaş uçağını düşürdüğünü açıkladı.