10 °C

İktidar aşığı değilim

Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, iktidar aşığı olmadığını belirterek, tüm istediğinin ülkesinin kalkınması olduğunu söyledi.

İktidar aşığı değilim

KAHİRE - Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Başbakan Hişam Kandil'i kabine değişikliğiyle görevlendirdiğini belirterek, "İktidar aşığı değilim, tüm istediğim ülkemin kalkınması" dedi.

Mursi, Mısır devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, "Anayasanın onaylanmasının ardından Başbakan Hişam Kandil'i kabine değişikliğiyle görevlendirdim. Gerekli değişiklikler için Başbakanla görüşüyorum" diye konuştu.
Geçmiş dönemde bazı hataların meydana geldiğini ifade eden Mursi, "Ülkeyi zarara uğratacak hiçbir karar almadım. İktidar aşığı değilim. Tüm istediğim ülkemin kalkınması ve beraberce yeni sürece geçmek" ifadesini kullandı.

Muhammed Mursi, tüm siyasi partilere yol haritasını tamamlamak için ulusal diyalog toplantılarına katılma çağrısında bulunarak, "Vatanımız için çabalarımızı birleştirmemiz gerek. Diyalog, alternatifi olmayan bir gerekliliktir. Diyalogla önümüzdeki aşamalarda uyum içerisinde olmak için çalışıyoruz" dedi.

 

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.