12 °C

IŞİD'den peşmergeye kanlı saldırı

Terör örgütü IŞİD, sosyal paylaşım sitelerinde yayınladığı yeni görüntülerde Musul'a bağlı Sincar'da peşmerge mevzilerine düzenlediği saldırıları görüntülerini yayınladı.

IŞİD'den peşmergeye kanlı saldırı

“Aslanların Direncı” adlı görüntülerde, Peşmerge güçlerinin bulunduğu bölgeler IŞİD'e ait insansız hava aracı (İHA) tarafından tespit edildikten sonra katyuşa füzeleri, havan ve tank toplarıyla hedef alınıyor. 

Görüntülerin devamında Peşmerge mevzileri Suriyeli bir militan tarafından kullanılan bomba yüklü kamyonla hedef alınıyor. KDP'li ve PKK'li peşmergelerin vurulmasını gören IŞİD militanları tekbir çığlıkları atarak zafer sevincini yaşıyorlar. Daha sonra zırhlı araçlarla patlama bölgesine ilerleyen IŞİD militanları Peşmerge üyeleriyle çatışmaya girdiği görünüyor. Çatışmalarda 4 Peşmerge militanı hayatını kaybederken 3 militan esir olarak IŞİD'in eline geçiyor. 

Guantanamolu mahkumlara olduğu gibi turuncu bir giysi giydirilen 3 Peşmerge üyesinin siyah forma içindeki gözleri dışında yüzleri tamamen maskeli IŞİD militanları tarafından kafası kesiliyor. Kafa kesme sırasında IKBY Başkanı Mesut Barzani'ye seslenen bir IŞİD militanı (Ey Barzani biz kan seven bir milletiz, bize kanların en güzeli Peşmerge kanıdır) sözlerini dedikten sonra kanlı eylemlerini gerçekleştiriyor. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.