16 °C

Kaçırılan Türklerden haber alınamıyor

Logar Valisi Cemal, Taliban'ın kaçırdığı Türk vatandaşları ile ilgili, ''Şu ana kadar rehinelerin serbest bırakılması için Taliban'dan herhangi bir teklif gelmedi'' dedi.

Kaçırılan Türklerden haber alınamıyor

KABİL - Afganistan'ın Logar vilayetinin Valisi Arslan Cemal, Azre ilçesine bağlı Deremengel bölgesinde, kötü hava şartlarından dolayı acil iniş yapan helikopterdeki Türk vatandaşlarının serbest kalması için durmadan çalıştıklarını söyledi.

Bu olayı, operasyon yolu ile değil, müzakere yolu ile halletmenin önemli olduğuna dikkat çeken Cemal, rehinelere zarar gelmemesi için operasyon düşüncesini iptal ettiklerini vurguladı.

Taliban'dan teklif gelmedi

Cemal, "Şu ana kadar rehinelerin serbest bırakılması için Taliban'dan herhangi bir teklif gelmedi. Ancak militanların net bir karar vermek için birkaç gün süre istediğini bazı kaynaklardan öğrendim. İnşallah Türk misafirlerimizi yakın zamanda ailelerine kavuşturmak için çabalıyoruz. Çünkü onlar bizim ülkemize yardım için geldiler" diye konuştu.

Horasan Logistics şirketine ait MI-8 tipi bir helikopter, 3 gün önce Logar'ın Azre ilçesine bağlı Deremengel bölgesinde, kötü hava şartlarından dolayı acil iniş yapmış, helikopterde bulunan MT İnşaat şirketinde çalışan 8 Türk mühendis ile 3 kişi Taliban tarafından alıkonulmuştu.
 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap