12 °C

Kanada jetleri Irak'taki IŞİD hedeflerini vurdu

Kanada Silahlı Kuvvetleri'nden Korgeneral Vance, Iraklı sivillerin su yolunu kapatan IŞİD birliklerinin, hava operasyonu ile etkisiz hale getirildiğini açıkladı

Kanada jetleri Irak'taki IŞİD hedeflerini vurdu

OTTAWA - Kanada savaş uçaklarının Irak'ta, Fırat Nehri kıyısında konuşlanan ve sivil halkın temiz su ihtiyacını engelleyen IŞİD birliklerine karşı operasyon gerçekleştirdiği bildirildi. 

Kanada Silahlı Kuvvetleri'nden Korgeneral Jonathan Vance, düzenlediği basın toplantısında, Kanada birliklerinin operasyonlara verdiği destekle ilgili açıklamalarda bulundu. Korgeneral Vance, Iraklı sivillerin su yolunu kapatan IŞİD birliklerinin, hava operasyonu ile etkisiz hale getirildiğini açıkladı. 

Fırat Nehri kıyısında bulunan IŞİD'e ait iş makinelerinin de imha edildiğini kaydeden Korgeneral Vance, koalisyon birlikleri ile hareket eden Kanada savaş uçakları ve diğer hava unsurlarının, şu ana dek 27 kez havalandıklarını bildirdi. 

Lazer güdümlü bombalar kullanıldı

Korgeneral Vance, hava operasyonunda 227 kilogramlık GBU-12 lazer güdümlü bombaların kullanıldığını kaydetti. 

Operasyonlar sırasında sivillerin zarar görmediğini anlatan Korgeneral Vance, daha sonra Kanada Federal Parlamentosu Savunma Komitesi'ne operasyonlarla ilgili brifing verdi. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap