25 °C

Karakutudaki şok eden gerçek

Finlandiya televizyonu pilotların düşüş anında baygın olduklarını iddia etti.

Karakutudaki şok eden gerçek

Barcelona’dan kalkan ve Almanya’nın Düsseldorf kentine gitmek üzereyken Fransa’nın güneyindeki Barcelonette bölgesine düşen uçakta bulunan karakutu ile ilgili ilk açıklamalar geldi.

Finlandiya televizyonu pilotların düşüş anında baygın olduklarını idda etti. Finlandiya Havacılık Ajansı ve Ulaştırma Güvenliği Genel Müdürü Pekka Henttu ise “Karakutudaki ilk bilgilerin düşüş anında kabinin tamamen sessiz olduğu yönündedir” sözlerini etti.

ucak65.jpg

Düşen uçağın karakutusu kazada büyük darbe aldı

Düşen uçağın ses kayıt cihazı

Bu arada uçak kazasında ölenlerin kimlikleri 15 kişinin dışında tamamlandı. İspanyol basını uçakta bulunan 144 yolcu ve 6 mürettebattan 51’nin İspanyol, 55’inin ise Alman vatandaşı olduğunun resmi kaynaklar tarafından doğrulandığını yazdı. Uçakta İspanyol ve Alman vatandaşlarının yanı sıra 14 ülkeye ait kişilerin de bulunduğu belirtildi. Fransız Alplerine düşen uçakta henüz 15 kişinin kimliği ise belirlenemedi. Germanwings uçak şirketinin ölenlerin tam listesini yayınlamakta geçikmesinin nedeni olarak bazı kişilerin çifte vatandaş olmasından kaynaklandığı açıklandı. Germanwings şirketi başkanı Thomas Winkelmann, şuana kadar kimliği kesin belirlenen 104 aileye ulaştıklarını duyurdu.

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap