24 °C

Karantinaya alınan uçakta 19 kişinin hasta olduğu belirlendi

ABD'de bulunan JFK Havaalanı'na iniş yapan bir uçakta bulunan yolculardan bir bölümünün hasta olduğunun bildirilmesi üzerine uçak karantinaya alındı. Uçakta bulunan 19 kişinin hasta olduğu tespit edilirken 9 kişinin tedaviyi reddettiği bildirildi.

Karantinaya alınan uçakta 19 kişinin hasta olduğu belirlendi

ABD'nin New York eyaletindeki John F. Kennedy (JFK) Havalimanı'na sabah saatlerinde iniş yapan ve bazı yolcularının rahatsızlandığını bildirmesinin ardından karantinaya alınan uçaktaki 19 kişinin hasta olduğu belirlendi. 

New York Belediye Başkanı Sözcüsü Eric Philips, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada uçaktaki 521 yolcunun tamamının muayene edildiğini belirtti. 

Philips, "19 yolcunun hasta olduğu ortaya çıktı. 10 kişi hastaneye kaldırılırken 9 kişi, tedavi altına alınmayı reddetti. Sağlık yetkilileri, halihazırda hastalığın ne olduğunu bulmaya çalışıyor. Belirtiler, gribe benziyor." ifadelerini kullandı. 

Sabah saatlerinde JFK Havalimanına inen uçağın pilotu, 2 erkek yolcunun ateşinin çok yüksek olduğunu ve 100 kadar yolcunun da durmadan öksürdüğünü bildirmişti.

Terminale yanaştırılmayan uçak, 521 yolcusuyla  havalimanında karantina altına alınmıştı. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap