Kırım Vakfı'na 50 bin ruble para cezası

Kırım Tatar Milli Meclisi'nin Akmescit'te bulunan binasının, verilen sürede boşaltılmaması nedeniyle binanın sahibi Kırım Vakfı'na 50 bin ruble para cezası kesildi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

AKMESCİT - Kırım Vakfı Başkanı Rıza Şevkiyev, binayı mühürlemek için gelen Rus icra memurlarının, binanın boş olmadığı gerekçesiyle 50 bin ruble (yaklaşık bin 300 dolar) para cezası kesti.

Şevkiyev, binanın yarın da boşaltılmaması durumunda, 200 bin ruble para cezası ile 2 yıl hapis arasında değişen cezalara çarptırılacakları konusunda uyarıldıklarını dile getirdi. Kırım Vakfı’nın hesaplarına el konulduğunu hatırlatan Şevkiyev,  kesilen para cezasının ödenmesinin mümkün olmadığını kaydetti.

Kırım Vakfı Başkanı Şevkiyev, binayı gece yarısına kadar boşaltacaklarını ifade etti.

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) binası 16 Eylül’de Rus polisi ve askerlerinin baskınına uğradı. Silahlı ve maskeli askerler, 12 saat boyunca binada arama yaptı. Bir gün sonra ise icra memurları binaya gelerek binanın mühürleneceğini bildirerek, KTMM görevlilerine binayı boşaltmaları için bir gün süre verdi. Bunun üzerine KTMM, binayı boşaltma kararı aldı.

Bu konularda ilginizi çekebilir